Favori Yapı » Asma Tavan » ARMSTRONG Taşyünü Paneller

Taşyünü Panel

Karolajlı asma tavan sistemlerinde bilinen en gelişmiş ve en yaygın üründür. Şık ve estetik görünümü, kolay uygulanabilirliği ve ekonomik bir çözüm olmasıyla çok tercih ediliyor.

ESTETİK

Kamu kuruluşları ve mimarların vazgeçilmezi.

Gerek kamu kuruluşlarının gerekse mimari uygulamaların ihtiyacını karşılamak için piyasaya sunduğumuz taşyünü asma tavan panellerimiz kalitesi ve estetik görünümüyle kabul görmüş aranılan bir üründür.
Sizi Arayalım

Sorunsuz uygulama

İyi Bir Çözüm Ortağı

Taşyünü asma tavan panellerinde aranılan akustik değer, nem direnci, yangın dayanımı ve ışık yansıtma özelliklerini fazlasıyla karşılayan Amrstrong markalı taşyünü panellerimiz her türlü uygulamada sorunsuz çözüm ortağınızdır.
 
Sizi Arayalım

EKONOMİK

Taşyünü panel fiyatları

Taşyünü paneller, ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılan etkili bir yapı malzemesidir. Ancak, taşyünü panel fiyatları, bir dizi değişken faktöre bağlı olarak farklılık gösterir. Panellerin boyutları, kalınlığı, yoğunluğu, marka tercihi, tasarım özellikleri ve piyasa koşulları gibi unsurlar fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alır.

Taşyünü panellerin fiyatları proje özelliklerine göre büyük ölçüde değişebilir. Taşyünü paneller, uzun ömürlü, enerji verimli ve akustik performansı artırma yetenekleri ile dikkat çeker. Ancak, doğru bir fiyat aralığı belirlemek için uzmanlardan teklif almanız önemlidir.

Sizi Arayalım

TAŞYÜNÜ PANEL ÖZELLİKLERİ

TAŞYÜNÜ PANEL MODELLERİ

Akustik değerlerinin yüksek olması, şık ve estetik görünümü, demonte edilebilme özelliği ve ekonomik bir çözüm alternatifi oluşundan dolayı asma tavan sektörünün lokomotif ürünüdür.

Aleria

Bajkal

Cortega

Cortega

FINE-FISSURED

DUNE-SUPREME

HER TAVANDA

FAVORİ

42 Farklı ülkede, Türkiye’de 81 ilde 200’ü aşkın bayi ile kolaylıkla erişilebilir.

GELİŞMİŞ

Teknik Detaylar

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak teknik yeterlilikte.

Cins Taşyünü Panel
Ebat (mm) 600×600,600×1200
Kalınlık 12.5mm, 15mm
Bağıl Nem Oranı 30’C %80 ve 32 “C %90
Yüzey Kurtçuktu
Akustik Performans NRC 0,55 «W 0,50 DNCW32dB
Renk Beyaz
Taşıyıcı Sistem T-24 Beyaz ve Kanallı
Sistem Oturmalı ve Sarkmalı

Teknik Detaylar

Kullanım Alanları

YORUMLAR

Müşterilerimiz neler söylüyor?

Favori’yi bir de müşterilerimizden dinleyin.

Kaliteli ürünlerin yanı sıra mükemmel hazırlanmış bir lansmana katıldık. Misafirperverlik adına da Favori ailesini tebrik ederiz.

Favori Yapı tavan sistemlerini bir çok kurumsal ve bireysel projede kullandım ve herkese tavsiye ediyorum.

Taşyünü Asma Tavan Paneli Hakkında En Çok Merak Edilenler

Taşyünü; bir diğer ismi ile kayayünü, bazalttan yani volkanik kayaçlardan elde edilen bir yalıtım malzemesidir. Volkanik kayaçların 1600 derece ve üstünde ısıya maruz kalıp eritilmesiyle elyaf haline getirilmesiyle elde edilmektedir. Taşyününün elde edildiği volkanik kayaçlar, mineral oranı açısından en zengin inorganik taşlar olduğu için farklı dokusu ve sıra dışı görüntüsüyle oldukça tercih edilen doğal yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Ses ve ısı yalıtımı gibi işlemlerde sıklıkla kullanılmasının yanı sıra, organik tarımda da mineralli yapıya sahip olduğu için toprak yerine de kullanılabilmektedir.

Tüm bu özelliklerin yanında taş yünü uygulamaları ısı yalıtımı kadar ses yalıtımı konusunda da konfor sağlar. Dışarıdan ya da diğer katlardan gelen sesleri absorbe ederek, yapı içerisindeki yaşama veya çalışma konforunu artırır.

Taşyünü ısı ve rutubet yalıtımı sağladığı için birçok farklı sektör ve alanda sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca taş yünü çok yüksek ısılara dayanıklılığından yangın gibi olası felaketlere karşı özellikle koruma gerektiren yerlerde muhteşem bir çözüm önerisi sunar. Son yıllarda taşyünü seracılık ve organik tarım için de kullanılmaktadır.

Taşyününün kullanıldığı alanlar;

 • Dış Cephe Yalıtımında
 • Fırın İzolasyonlarında
 • Çatılarda
 • Çelik Kapı Yalıtımlarında
 • Elektrikli Ev ve El Aletlerinde
 • Bölme Duvarlarda
 • Seracılık

Taşyünü asma tavan, öğütülerek toz haline getirilmiş bazalt taşının birtakım kimyasal maddeler ilave edilerek elde edilen taşyününden yapılır. Taşyünü asma tavan; %54 miktarındaki bazal taşı, %36 miktarındaki kimyasal materyaller ve %10 miktarındaki geri dönüşüme sahip atık materyallerin 3.000 c° sıcaklıkta eritilmesiyle ve bu eriyik karışımın kalıplara dökülerek basınçla karşılaşmasıyla taşyünü asma tavan elde edilir.

Taşyünü asma tavanlar farklı model ve ölçülerde imal edilebilmektedir. Karolajlı asma tavan sistemlerinde bilinen en gelişmiş ve en yaygın üründür. Şık ve estetik görünümü, kolay uygulanabilirliği ve ekonomik bir çözüm olmasıyla çok tercih edilir.   

 • Akustik performans sağlar.

Muhteşem dokusuyla ve ses yalıtım özelliğinin birleşmesi sonucu inanılmaz akustik performans gösterir.

 • Estetik tasarım özelliğine sahiptir.

Başlıca imal edilmesinde rol oynayan bazalt taşının dokusu olmak üzere karıştırılan kimyasallarlaelde edilen birbirinden farklı desen ve tasarımla birlikte taşyünü asma tavan modelleri mekanlarınızdaki algıyı tamamen değiştirir. Estetik görünümüyle birlikte dekorasyon tamamlanmış olur.

 • Güçlü ses yalıtımı sağlar.

Dışardan ya da diğer katlardan gelen sesleri absorbe ederek, yapı içerisindeki yaşama veya çalışma konforunu artırır. Dolayısıyla güçlü ses yalıtımı sağlar.

 • Hareketli tavanlar için idealdir.

Birbirinden farklı model ve desendeki taşyünü asma tavan panelleri kusursuz dekorasyonlar sunmanıza yol gösterir.

 • Doğal görünüm ve yüzeye sahiptir.

Estetik dokusuyla taşyünü asma tavanlar bazalt taşı bileşinden dolayı doğal bir görünüm sunar.

 • Hafiftir, yapı statiğini negatif etkilemez.

Sağlam olmasına rağmen bir o kadar hafif olan taşyünü asma paneller yapı statiğine zarar vermez.

 • Kolay montaj ve demontaj imkanı sağlar.

Kolayca uygulanabilir olmasıyla birlikte ustaya ihtiyacınız olmadan kend tasarımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Ateş yürütmez.

Taşyünü ısı ve rutubet yalıtımı sağladığı için birçok farklı sektör ve alanda sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca taş yünü çok yüksek ısılara dayanıklılığından yangın gibi olası felaketlere karşı özellikle koruma gerektiren yerlerde muhteşem bir çözüm önerisi sunar.

Taşyünü asma tavanlar ısı ve rutubet yalıtımı sağladığı için birçok farklı sektör ve alanda sıkça tercih edilmektedir.

 • Oteller
 • Kafe ve Restoranlar
 • Spor Salonları
 • Sağlık Kompleksleri ve Hastaneler
 • Alışveriş ve Eğlence Merkezleri
 • Fabrika Binaları
 • Mutfaklar
 • Yüzme Havuzları
 • Okullar
 • Mağazalar
 • Ofisler
 • Banyo ve Tuvaletler
 • Sosyal Tesisler
 • Metro
 • Havaalanları
 • Banka Şubeleri

Birbirinden farklı çeşitle Favori Armstrong Taşyünü Panel kullanılmaktadır. Akustik değerlerinin yüksek olması, şık ve estetik görünümü, demonte edilebilme özelliği ve ekonomik bir çözüm alternatifi oluşundan dolayı asma tavan sektörünün lokomotif ürünüdür. Favori Yapı olarak 25 yıldır hizmet verdiğimiz sektörde kullanıcı ihtiyaçlarını bilip, isteklerine göre birbirinden farklı tasarımlarla sizlere sunuyoruz. Asma tavan sektörüne yön vererek kullanıcılarımızı memnun ve mutlu etmeye gayret gösterip her yeni gün kullanıcılara yenilikçi ve modern çözümler üretmeye devam ediyoruz. Firmamızın ürettiği taşyünü asma tavan modelleri kullanıcılarımız tarafından beğeniyle karşılandı ve kullanılmaya devam ediyor. Taşyünü tavan modellerini sizlere görsellerle desteklemek isterseniz taşyünü asma tavan sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Taşyünü asma tavan panellerinde aranılan akustik değer, nem direnci, yangın dayanımı ve ışık yansıtma özelliklerini fazlasıyla karşılayan Amrstrong markalı taşyünü panellerimiz her türlü ters tavan uygulamalarınızda eşsiz çözümler üretmektedir. Kalitesi ve dokusuyla farkını hissedeceğiniz taşyünü alçı paneller ile akustik bir ortam oluşturabilir, şık ve estetik görünümle kendinize daha konforlu bir alan yaratabilirsiniz. Kolaylıkla monte ve demonte edilebilen taşyünü paneller ekonomik olmasıyla da kullanıcılar tarafından oldukça çok sevilmektedir. Sizler de ters tavan uygulamasını taşyünü alçı paneller kullanarak elde edebilirsiniz.

Taşyünü Alçı Panel Hesaplama

Taşyünü asma tavan, öğütülerek toz haline getirilmiş bazalt taşının birtakım kimyasal maddeler ilave edilerek elde edilen taşyününden yapılır. Taşyünü asma tavan; %54 miktarındaki bazal taşı, %36 miktarındaki kimyasal materyaller ve %10 miktarındaki geri dönüşüme sahip atık materyallerin 3.000 c° sıcaklıkta eritilmesiyle ve bu eriyik karışımın kalıplara dökülerek basınçla karşılaşmasıyla taşyünü asma tavan elde edilir. Taşyünü asma tavanlar farklı model ve ölçülerde imal edilebilmektedir. Karolajlı asma tavan sistemlerinde bilinen en gelişmiş ve en yaygın üründür. Şık ve estetik görünümü, kolay uygulanabilirliği ve ekonomik bir çözüm olmasıyla çok tercih edilir.  

Armstrong Alçı Panel Hesaplama sayfamızdan da ulaşabileceğiniz gibi, 60-60 boyutlarında olan taşyünü alçı panellerimizden seçeceğiniz panel ölçüsüne göre, asma tavan uygulamak istediğiniz odanın tavan metrekaresini girmeniz gerekiyor. Tavan metrekaresini seçtikten sonra panel kalınlığını 10 mm 12 mm 15 mm olarak dilediğiniz şekilde seçtiğiniz takdirde, hesaplama aracımız sizlere ihtiyacınız olan ürün miktarlarını otomatik olarak getirecektir. Kaç paket alçı panele ihtiyacınız olduğu, FVP T24 ana taşıyıcı 360 için kaç boy kullanılması gerektiği, FVP T24 Tali Taşıyıcı 120 için kaç boy kullanılması gerektiği, FVP T24 Tali Taşıyıcı 60 için kaç boy ihtiyacınız olduğu, FVP L köşe profili 300 cmiçin kaç boy kullanılması gerektiği, 50 cm’lik askı teli, çelik dübel ve askı yayından kaçar tane ihtiyacınız olduğu sizlere sunulmaktadır.

Sektördeki 25 yıllık tecrübemiz, temiz ve disiplinli çalışmalarımızla topladığımız beğeniyi istikrarlı bir şekilde sürdürmeyi amaçlıyoruz. Taşyünü tavan uygulaması, seçeceğiniz modele uygun taşıyıcı sistemlerin tavana sabitlenmesi ve özenle panellerin tavana yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. Alanında uzman kadromuzla en estetik ve hatasız montaj işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Asma tavan modellerimiz, hafif ve portatif olmasından dolayı kullanıcılar tarafından bizzat montajı da gerçekleştirilebilmektedir. Kolay montaj ve demontaj özelliğiyle sunulan panel sistemlerinin kalitesini deneyimlemek ister misiniz?

 
CİNS Taşyünü Panel
EBAT (MM) 600×600,600×1200
KALINLIK 12.5mm, 15mm
BAĞIL NEM ORANI 30’C %80 ve 32 “C %90
YÜZEY Kurtçuktu
AKUSTİK PERFORMANS NRC 0,55 «W 0,50 DNCW32dB
RENK Beyaz
TAŞIYICI SİSTEM T-24 Beyaz ve Kanallı
SİSTEM Oturmalı ve Sarkmalı

 

Taşyünü asma tavan, öğütülerek toz haline getirilmiş bazalt taşının birtakım kimyasal maddeler ilave edilerek elde edilen taşyününden yapılır. Taşyünü asma tavan; %54 miktarındaki bazal taşı, %36 miktarındaki kimyasal materyaller ve %10 miktarındaki geri dönüşüme sahip atık materyallerin 3.000 c° sıcaklıkta eritilmesiyle ve bu eriyik karışımın kalıplara dökülerek basınçla karşılaşmasıyla taşyünü asma tavan elde edilir.

Taşyünü asma tavanlar farklı model ve ölçülerde imal edilebilmektedir. Karolajlı asma tavan sistemlerinde bilinen en gelişmiş ve en yaygın üründür. Şık ve estetik görünümü, kolay uygulanabilirliği ve ekonomik bir çözüm olmasıyla çok tercih edilir.

Karo Modelleri ise;

 • Cortega
 • Oasis
 • Fine Fussured
 • Bajkal
 • Aleria 
 • Dune Supreme

  şeklinde sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Sizi Arayalım

Şimdi formu doldurun, uzmanlarımız size dönüş yapsın.