Favori Yapı » Asma Tavan » GERGEFF Gergi Tavan Sistemleri

Gergi Tavan Sistemleri

Gergeff, her zevke ve isteğe uygun özel mekanların oluşturulmasında kullanılabilecek fleksibl bir üründür.

ESNEK

Her mekana uyumlu

Mekanın konseptine uygun tasarlanan tavanların yeni bütünleyicisi olan Gergeff, her mekanda uygulanabilecek kadar esnektir. Bir konferans salonu, bir mağaza ya da showroom, mekan ne olursa olsun Gergeff, sınırsız uygulama imkanı sunan çözüm ortağınızdır.

Sizi Arayalım
KOLAY UYGULANABİLİR

Kolaylıkla uygulanabilir

Gergeff, gerek kumaşı gerekse taşıyıcı konstrüksiyonunun hafifliği sayesinde montaj kolaylığı, esnek yapısından kaynaklanan zengin uygulama imkanı ile tasarımların uygulanabilirliğini artırmaktadır

Sizi Arayalım

Gergi Tavan ÖZellikleri

Gergi Tavan Modelleri

Görsel kaliteyi üst seviyelere çıkarır.

Tavan ve duvar uygulamalarında sınır tanımayan tasarım ve ışık detaylarıyla mimari projelerde zevkle kulanılmaktadır. Gergeff, bulunduğu mekana değer katan, görsel kalite çıtasını hep üst seviyeye çeken bir üründür.

HER TAVANDA

FAVORİ

38 Farklı ülkede, Türkiye’de 81 ilde 300’ü aşkın bayi ile kolaylıkla erişilebilir.

GELİŞMİŞ

Teknik Detaylar

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak teknik yeterlilikte.

Genel

 • Cins: Transparan ve Lake
 • Ebat (mm): Projenizde istenen ebatlar.
 • Hijyen: Sterilize / Mantar Taşımaz / Yıkanabilir / Non-Toksin

Dayanıklılık

 • Yangın Dayımı: Alev Taşımaz / B1 Sınıfı
 • Yırtılma Dayanımı: Boyuna: 198,7 kg/cm2 Enine:228,6 kg/cm2
 • Dayanıklılık: Su, Deniz suyu, Rutubet, Tuzlu Çözeltileri, X Işınları,

Işık

 • Işık Geçirgenlik: – % 76
 • Işık Yansıtma: – % 40,3

Kullanım Alanları

YORUMLAR

Müşterilerimiz neler söylüyor?

Favori’yi bir de müşterilerimizden dinleyin.

Kaliteli ürünlerin yanı sıra mükemmel hazırlanmış bir lansmana katıldık. Misafirperverlik adına da Favori ailesini tebrik ederiz.

Favori Yapı tavan sistemlerini bir çok kurumsal ve bireysel projede kullandım ve herkese tavsiye ediyorum.

Sizi Arayalım

Şimdi formu doldurun, uzmanlarımız size dönüş yapsın.

  Gergi Tavan Hakkında En Çok Merak Edilenler

  Gergi Tavan Nedir?

  Gergi tavan sistemi, özel tasarımıyla sıra dışı ve görsel şölen yaşatan, tavan ve duvar uygulamalarında sınır tanımayan tasarım ve ışık detaylarıyla mimari projelerde zevkle kullanılmaktadır. Gergi tavan, bulunduğu mekana değer katan, görsel kalite çıtasını hep üst seviyeye çeken bir üründür.Gergi tavan sistemleri ısı uygulanarak istenilen forma ulaşılabilen, farklı tasarım, renk ve desenlerde alüminyum profillerin ısıtıp gerilerek uygulanmasıyla elde edilir.

  Gergi Tavan Neden Tercih Edilir?

  Zamanla başkalaşan ihtiyaçlar, diğer insanlardan farklı bir şeyler gerçekleştirme tutkusu dekorasyon sektörünün bel kemiğidir. Aynı şekilde insanların da farklılaşma arzusu, benzersiz projeler gerçekleştirmek istemesi ev dekorasyonuna da yansımıştır.  Her birimiz şüphesiz yaşam alanımızın en güzel şekilde olmasını, görünmesini isteriz. Tavan sistemlerinde ortaya çıkan farklılaşma ihtiyacına da cevap verebilmek için gergi tavan tercih edilmeye başlanmıştır. Germe tavan sistemlerinin tam olarak nasıl tasarlanacağı konusunda da tabi ki kullanıcının kararı son derece önemli rol oynamaktadır. 

  Gittiğiniz mekanlardan hangisi olduğu hiç fark etmeden herhangi birinde rahatlıkla görebileceğiniz germe tavanlar estetik algıyı artırmak amaçlı tercih edilmektedir. Modern görünümü artıran gergi tavanlar büyük bir kitle tarafından severek kullanılmaktadır. 

  Gergi Tavan Kumaşı Nasıldır?

  Halk arasında sıklıkla germe tavan olarak bilinen gergi tavan farklı aydınlatma sistemleri sunan dekoratif bir yapıdır. Daha çok tavanda ve duvarda tercih edilen bu gergi tavanların kumaşları kolayca deforme olmayan,sağlam, kaliteli ve üzerine baskı yapılabilen ithal bir kumaş tercih edilir. 

   
  Gergi Tavan Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?
  • Her mekana uyumludur.

  Mekanın konseptine uygun tasarlanan tavanların yeni bütünleyicisi olan Gergi tavan  her mekanda uygulanabilecek kadar esnektir. Bir konferans salonu, bir mağaza ya da showroom, mekan ne olursa olsun Gergeff gergi tavanlarımız, sınırsız uygulama imkanı sunan çözüm ortağınızdır.

  • Kolaylıkla uygulanabilir

  Gergeff, gerek kumaşı gerekse taşıyıcı konstrüksiyonunun hafifliği sayesinde montaj kolaylığı, esnek yapısından kaynaklanan zengin uygulama imkanı ile tasarımların uygulanabilirliğini artırmaktadır.

  • Farklı Baskı Seçenekleri

  Birbirinden farklı baskı seçenekleriyle dilediğiniz gibi özgün bir dekorasyon gerçekleştirebilir, yaşam alanınıza imzanızı atabilirsiniz. 

  • Farklı Kumaş ve Ebat Seçenekleri

  Çeşit çeşit kumaş ve ebatlardaki kumaş seçenekleriyle benzersiz tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz. 

  • Her Tasarıma Uygulanabilir

  Her tasarım için uygun olan eşsiz bir gergi tavan sistemi sunar.

  • Kolay Temizlenebilir

  Nemden etkilenmeyen dokusuyla birlikte kolay temizlik olanağı sunar.

  • Hızlı Montaj ve Demontaj

  Kolay kurulum ve sökülmesiyle kullanıcıların tasarımları için ustaya artık gerek yok.

  • Nem ve Sudan Etkilenmez

  Prüzsüz dokusuyla kolay temizlik imkanı sağlar, nemden ve sudan etkilenmez.

  • Toz Tutmaz(Anti Statik)

  Muhteşem dokusuyla anti statik özelliğe sahiptir. Toz tutmaz rahat bir kullanım olanağı sağlar.

  • Darbeye ve Aşınmaya Dayanıklıdır

  Son derece sağlam yüzeyiyle birlikte darbelere ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır. 

  • Uzun Ömürlü Malzeme

  Uzun yıllar boyu gönlünüzce kullanabilirsiniz.

  • Yangın Dayımı

  Alev Taşımaz / B1 Sınıfı ürün olduğu için ateş yürütmez. 

  Gergi Tavan Nasıl Temizlenir?

  Kullanımı gün geçtikçe artan gergi tavanlar hakkında merak edilen soruların başında temizliğinin nasıl yapılacağı geliyor. Tüm tasarımlar çok güzel evet ama temizliğini nasıl yaparım diye düşünüp duranlardansanız hiç merak etmeyin, dert edilecek hiçbir şeyi yok!

  Gergi tavan en kolay temizliği olan dekoratif yapılardan biridir. Gergi tavanı mikrofiber bez yardımıyla klasik sevdiğiniz temizlik maddeleriyle temizleyebilirsiniz. Gergi tavan ısıya, ışığa, suya ve neme dayanıklı olduğu ve hiçbir şekilde formu ve renginden bir değişiklik olmadığından dolayı rahatlıkla  bir temizleme yöntemi uygulanabilir.

  Gergi Tavan Modelleri Nelerdir?

  Kullanımı gün geçtikçe artan gergi tavanlar hakkında merak edilen soruların başında temizliğinin nasıl yapılacağı geliyor. Tüm tasarımlar çok güzel evet ama temizliğini nasıl yaparım diye düşünüp duranlardansanız hiç merak etmeyin, dert edilecek hiçbir şeyi yok!

  Gergi tavan en kolay temizliği olan dekoratif yapılardan biridir. Gergi tavanı mikrofiber bez yardımıyla klasik sevdiğiniz temizlik maddeleriyle temizleyebilirsiniz. Gergi tavan ısıya, ışığa, suya ve neme dayanıklı olduğu ve hiçbir şekilde formu ve renginden bir değişiklik olmadığından dolayı rahatlıkla  bir temizleme yöntemi uygulanabilir.

  Gergi Tavan ve Ters Tavan Aynı Mı?

  Ters tavan için en çok tercih edilen gergi tavan panelleri, mekanın konseptine uygun olarak tasarlanır.  Gergeff marka gergi tavan panelleri sunarak kullanıcılarımızın şık ve konforlu mekanlara sahip olmalarını sağlıyoruz. Her mekanda uygulanabilecek kadar esnektir. Bir konferans salonu, bir mağaza ya da showroom, mekan ne olursa olsun Gergeff, sınırsız uygulama imkanı sunan çözüm ortağınızdır. Sizler de muhteşem gergi tavan panellerini kullanarak ters tavan sahibi olabilirsiniz.

  Gergi Tavan Hesaplama & Analiz Nasıl Yapılır?

  Gergi tavan sistemleri ısı uygulanarak istenilen forma ulaşılabilen, farklı tasarım, renk ve desenlerde alüminyum profillerin ısıtıp gerilerek uygulanmasıyla elde edilir. Gergi Tavan Panellerin temizliği, bakımı, monte ve demontesi oldukça kolaydır. Gergi Tavan Paneller uzun ömürlü olmaları, her türlü mimari tasarım ve projeye uygun seçenekleri, deformasyona karşı dirençli olmaları ile tercih nedenidir. Gergi Tavan Paneller T-24 beyaz ve kanallı taşıyıcılar ile yapılan kombinasyonlarda tavanlara ayrı bir estetik katmaktadır.Gergi Tavan diğer ürünler ile kıyaslandığında ekonomik olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

  Gergi Tavan sayfamızdan da ulaşabileceğiniz gibi; 60-60 boyutlarında olan taşyünü alçı panellerimizden seçeceğiniz panel ölçüsüne göre, asma tavan uygulamak istediğiniz odanın tavan metrekaresini girmeniz gerekiyor. Hesaplama aracımız sizlere ihtiyacınız olan ürün miktarlarını otomatik olarak getirecektir. Kaç paket alçı panele ihtiyacınız olduğu, FVP T24 ana taşıyıcı 360 için kaç boy kullanılması gerektiği, FVP T24 Tali Taşıyıcı 120 için kaç boy kullanılması gerektiği, FVP T24 Tali Taşıyıcı 60 için kaç boy ihtiyacınız olduğu, FVP L köşe profili 300 cm için kaç boy kullanılması gerektiği, 50 cm’lik askı teli, çelik dübel ve askı yayından kaçar tane ihtiyacınız olduğu sizlere sunulmaktadır.

  Gergi Favan Fiyatları Nasıldır?

  25 yıldır asma tavan sektöründeki bilgi birikimi ve tecrübemizle kullanıcılarımıza en kaliteli asma tavan modellerini en uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Favori Yapı olarak kaliteli, şık ve kullanışlı ters tavan malzemelerini en uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Mekanlardaki şıklığı, estetik algıyı, dekoru bozan tesisat ve gider boruları saklamayı amaçlayıp mekana derinlik sağlayan asma tavan uygulamalarıyla kullanıcıları memnun etmeye gayret gösteriyoruz. Gergi tavan fiyatları modeller arası fark göstermekle birlikte ters tavan uygulayacağınız alanın büyüklüğü, ihtiyaç olunan malzemeler doğrultusunda fiyatlar belirlenmektedir. Gergi tavan yaptırmak için hangi üründen ne miktarda ihtiyaç duyacağınızı asma tavan hesaplama sayfamızdan hesaplayabilir, bilgi ve aklınıza takılan sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Gergi Tavan Nerelerde Kullanılabilir?