Favori Yapı » Asma Tavan » Baffle Tavan Sistemleri

Baffle Tavan & Baffle Asma Tavan 

Kullanıldığı yerin hacmini daraltmadan tavan yüksekliğini düşürmek için sık tercih edilen metal asma tavan malzemelerdir.

Baffle Tavan Sistemleri

Baffle asma tavanlar mekanlarımıza göz alıcı görüntü sunmaya yardımcı olacak tavan sistemlerindendir. Genel kullanım olarak baffle ahşap asma tavan  , alüminyum baffle tavana oranla otantik görünümü sayesinde sıklıkla tercih edilenler arasındadır. Çoğu mekanda kullanımı görünen baffle tavanlar tesisat sistemini kamufle ederek , kirli görünümü ortadan kaldırır. Muhteşem görünümü ve otantik tarzı yanı sıra aynı zamanda ses akustik özelliğide sağlamaktadır. Ses akustiği sayesinde sesin alan ve mekan içerisinde yankı yapmadan karşı tarafa iletilmesini yardımcı olacak sisteme sahiptir. Çeşitli renk seçeneğine sahip olan baffle asma tavanlar renk kartelasına dahil olması şartıyla opsiyonel olarak üretimi sağlanmaktadır. Baffle asma tavan detayı ve merak ettiğiniz her şey için bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Baffle Tavan M2 Fiyatları

Baffle tavanlar , Alüminyum Baffle Tavan  ve Baffle Ahşap Tavan olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır. Mekanın yapısına ve tarzına göre değişiklik gösteren baffle asma tavanlar , muhteşem bir ses akustiği sağlar. Çeşitli renk seçeneğine sahip olan baffle tavanlar istenilen renk seçeneğine uygun üretimi sağlanmaktadır. Baffle asma tavanlar birim fiyatları , tavan ölçülerine göre farklılık göstermektedir. Baffle tavan fiyatları aynı zamanda ahşap ve alüminyum tavan olma özelliğine göre de farklılık göstermektedir. Baffle tavan fiyatları , baffle asma tavan detayları hakkında bilgi almak ve aynı zamanda merak ettikleriniz ve daha fazlası için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sizi Arayalım

AHŞAP DESENLER

Mimarlara Tasarım Seçenekleri Sunar & Akustik Özellik Taşır

Ahşap desenli metal Baffle paneller, ahşaba (masif) kıyasla daha uzun ömürlü olup, bakımı daha kolaydır. Taban genişliği, malzeme yüksekliği ve eksenler arası mesafelerin değişken olması, mimarlara tasarım seçenekleri sunar. Akustik uygulaması ile büyük mekanların ses frekanslarını içeriye hapsederek kısık sesle yüksek performans sağlar.
Sizi Arayalım

Muhteşem Ses Yalıtım Özelliği

Tavandaki Tesisatları Gizler & Mekan Algını Genişletir

Akustik uygulaması ile büyük mekanların ses frekanslarını içeriye hapsederek kısık sesle yüksek performans sağlar. Büyük alan uygulamalarında tek yönlü ve yüzer şekilde monte edilen paneller, kullanıldıkları alanlarda mekan algısını genişletmektedir. Kullanıldığı yerin hacmini daraltmadan tavan yüksekliğini düşürmek için sık tercih edilen metal asma tavan malzemelerdir.

Sizi Arayalım

Baffle asma Tavan Panel Özellikleri

Baffle Asma Tavan Modelleri

U Bükümlü

Ekstrüzyon

HER TAVANDA

FAVORİ

42 Farklı ülkede, Türkiye’de 81 ilde 200’ü aşkın bayi ile kolaylıkla erişilebilir.

GELİŞMİŞ

Baffle Asma Tavan Detay

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak teknik yeterlilikte.

Teknik Katalog

Baffle Tavan Teknik Özellikler

Malzeme  
Alüminyum, Galvanizli çelik
Ebat
18 -100 mm alt taban  30 – 600 mm yükseklik
Taşıyıcı Sistem U veya L tırnaklı taşıyıcı
Perforasyon
Ø2,  Ø4,  Ø5
Akustik
Akustik kumaş, cam tülü
Renk
Standart RAL 9016 veya RAL Seçenekleri
Malzeme  
Alüminyum
Ebat
20 mm alt taban, 100 mm yükseklik
Taşıyıcı Sistem Z ve Ana L taşıyıcı sistem
Renk
Standart RAL 9016 veya RAL Seçenekleri

Baffle Tavan Kullanım Alanları

YORUMLAR

Müşterilerimiz neler söylüyor?

Favori’yi bir de müşterilerimizden dinleyin.

Kaliteli ürünlerin yanı sıra mükemmel hazırlanmış bir lansmana katıldık. Misafirperverlik adına da Favori ailesini tebrik ederiz.

Favori Yapı tavan sistemlerini bir çok kurumsal ve bireysel projede kullandım ve herkese tavsiye ediyorum.

Sizi Arayalım

Şimdi formu doldurun, uzmanlarımız size dönüş yapsın.

  Baffle Tavan İle İlgili En Çok Sorulanlar

  Baffle Tavan Nedir?

  Baffle Tavan Nedir?

  Baffle Tavan ahşap ve metal olmak üzere iki bölüme ayrılır.Genellikle ahşaptaki görseli daha iyi durduğu için tercihler ahşaptan yana olur.Taşıyıcıya kolay bir şekilde sabitlenmesini sağlar.Muhteşem görünüme sahip olan bu tavanlar estetik zevki karşılarken akustik ses yalıtımı da yaparak her türlü yapıda kullanıma uygundur.Önceden yapılmış takma klips işlemi ile sabitlenmiştir.Bu sebeple kurulumu çok basit bir şekilde halledilir.

  Bu asma tavan tipleri  farklı açılarda ve tek yönlü  girintili çıkıntılı görünecek şekilde ayarlanıp montajlanır.Farklı farklı  alçıpan  birleştirilerek daha farklı ve çok görselli modeller oluşturulabilir. Bu sebeple bir çok değişik tasarımlar ortaya çıkardığı için  iç mimarların çok kullandığı modeller arasına girerek en çok tercih edilenler listesine girmeyi başarmıştır.Bulunduğu yapıtın hacmini daraltmak yerine genişletir ve daha ferah görünmesini sağlar.Ölçüm sırasında dikkat edilmesi gereken bu tavan yanlış ölçüm sonucu tasarım hatalarına neden olabilir ve hoş olan görüntünün estetiğini bozabilir.Genellikle ses akustiği için kullanılan bu tavanlar konser salonlarında , konferans salonlarında , tiyatro vb gibi yerlerde kullanımı daha fazladır.

  Baffle Asma Tavan Malzemeleri

  Baffle Asma Tavan Malzemeleri

  Akustik ses yalıtımı için çokça tercih edilen bu tavanların kullanım alanları konferans salonları , konser salonları . üniversiteler ,tiyatro gibi yerlerdir.Bu tavanlar kurulumu ile de basit bir sisteme sahip olup tasarımsal olarak ön planda ve en çok tercih edilen tavanlardandır.İki işlemle yapılan bu tavanlar kurulum öncesi klipsler ile tutturulup sağlamlaştırılır.

  YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER

  Yanma reaksiyonuna karşı yüksek direnç sağlayan ve  ses hapsetme özelliğine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma özelliğine sahiptir bu ürün, fırtına gibi hava olaylarında herhangi bir aşınmaya yol açmaz. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz

  DEKORATİF AKUSTİK SÜNGERLER

  Bulunan ortamda ses sıkıntılarını gidermek için kullanılan akustik süngerler yanı sıra estetik bir görünüm sağlamaktadır ve dekoratiflik  amacıyla kullanılmaktadır. Dekoratif süngerler birçok renk seçeneği  ve farklı desenlerde elde edilebilmektedir.

  BASOTECT MELAMİN SÜNGER

  Melamin köpük basotect sünger hammadesi melamin olan antibakteriyel akustik ses yalıtım süngeridir. Düşük yoğunlukta yüksek ses hapsetme özelliğine sahip akustik köpüktür.

  AKUSTİK KABİNLER

  Bulunulan ortamda ki sesi dışarı çıkmasını önleyip yankı , eko gibi ses kirliliklerini engeller.Ses yalıtım olarak kullanılır.

  -AKUSTİK PANELLER

  Bulunulan mekanda ki  değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması sonucunda sesin net olarak duyulmasına imkan veren dekoratif akustik panellerdir.

  -AKUSTİK AHŞAP PANELLER

  Akustik ahşap paneller oda veya bulunduğu yerde ki ses dalgalarını duvara çarptırarak sesin yankı yapmasını sağlar.

  Baffle Tavan Çeşitleri

  Baffle Tavan Çeşitler

  Otantik Mekanların Vazgeçilmezi

  Ahşap Desenli Baffle Sistem

  • Baffle ahşap asma tavan sistemi takılan tavana kolay taşıma özelliği sunar.
  • Sabitlenmiş klipsler yardımıyla rahatça takılır.
  • Ahşap panellerden oluşan bu tip paneller bulunduğu mekana otantik bir hava katar. 
  • Bölmeli ahşap yapılarına sahiptir.
  • Kurulumu kolaydır.
  • Otantik  ve geleneksel görünüme sahiptir.
  • Akustik bir ortam yaratır.
  • İsteğe bağlı farklı renk seçenekleri bulunur.
  • Farklı ölçü ve belirtilen aralık alternatifi bulunmaktadır

  Günümüz Modern Mimarisi

  Standart Metal Baffle Sistemi

  • İstenmeyen akustik sorunları ortadan kaldırır
  • Görsel efekt özelliğine sahiptir.
  • Nem almaz , çürüme yapmaz
  • Küf ve küflenmeye karşı dayanıklıdır.
  • Uzun ömürlü bir kullanımı vardır.

   

  Farklı Tasarımlı

  Eğrisel Baffle Sistemi

  • Alüminyum ve galvanizli tavan olarak temin edilir.
  • Modern bir görünüm sağlar.
  • İsteğe bağlı olarak ölçü ve renk seçeneğine sahiptir.
  • Tavanda aralık bulunduğu için hava sirkülasyonu sağlamaktadır.
  • Tavanda bulunan tesisat sistemini saklamaya yardımcı olur.
  • Mekanın hacmini genişletir.
  • Diğer tavanlara oranla ekonomiktir.
  • Üniversite , okul , hastane gibi mekanlarda sıklıkla görülür.