Gergi Tavanı Neden Tercih Etmeliyiz?

Gergi tavanlar çeşitli modellere sahip tavan sistemine sahiptir. Sizlerin zevkinize uygun her model, doku ve baskı çeşitleri sayesinde dilediğiniz tarzda gergi tavan yaptırabilirsiniz. İleri zamanlarda yaptırdığınız tasarımdan sıkılırsanız bile herhangi bir sıkıntısı yok nedeni ise kolayca tekrardan seçtiğiniz tasarımla değiştirilebilir.

Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavanların maliyeti çeşitlerine göre değişim göstermektedir. Üretim ve montajın verimliliği, bir gergi tavanın, sıvalı (kuru duvar) tavanlar, tavan karoları veya diğer çerçeveli tavan sistemleri gibi geleneksel alternatiflerden çok daha değerli olduğu anlamına gelir.

Gergi tavan bir günden kısa, hatta bazen sadece birkaç saat içinde hızlı bir şekilde kurulabilir ve evinizin veya iş yerinizin aksamasını minimumda tutar.

Gergi tavanların temizlenmesi kolay olduğundan ve korozyona uğramadığından, yoğuşma veya nemden etkilenmediğinden, steril bir ortam gerektiren tıp veya eğitim kurumlarındaki tavanlar için tavsiye edilir.

Gergi tavanınız ile orijinal tavan arasındaki hava boşluğu yalıtım sağlamaya yardımcı olabilir. Bu, hava boşluğunda ek yalıtım ve akustik malzemelerin kullanılmasıyla güçlendirilebilir.

Gergi tavanlar yangın güvenlik sınıflandırmasına uygun PVC filmlerden üretilmektedir. Gergi tavanlar su geçirmezdir ve odaları sızıntı ve su baskını riskinden korur.

Bir sızıntı meydana gelirse eğer tavan suyu barındırmak için genişler ve bu güvenli bir şekilde giderildikten sonra orijinal formuna geri döner. Zemin tamiri gerekmez.

Gergi Tavanların Ömrü Ne Kadardır?

Gergi tavanlar çok güçlü ve güvenilir olduğu için uzun süreli ömrü vardır. Temizlemesi kolaydır ve nemden veya korozyondan etkilenmemektedirler. Yoğuşma yerleşmez ve gergi tavanlar deterjanlara veya diğer kimyasal maddelere tepki vermez. Geleneksel bir sıvalı tavandan bekleyebileceğiniz boyada çatlama, dökülme veya soyulma olmaz.

Gergi Tavan Kullanışlı Mı?

Gerçekte bir gergi tavan, elastik bir kanvastır. Bu, nasıl kullanılabileceği konusunda çok esnek olduğu anlamına gelir. Her türlü aydınlatma, havalandırma veya alarm sistemini barındıracaktır.

Ayrıca eğriler, dalgalar ve kemerler gibi sayısız biçime dönüştürülebilir. Renk, doku, desen veya baskı seçenekleri hemen hemen sınırsızdır. Bir Gergi Tavanın en eğlendirici yanı yönlerinden biri, işiniz veya eviniz için gerçek bir ‘şaşırma’ faktörü yaratmanıza olanak tanıyan istediğiniz herhangi bir tasarımı basabilmenizdir. Şirketler, markalarını veya en çok satan ürünlerini sergileyen benzersiz bir tavan isteyebilir. Kendi zevkinize uygun istediğiniz her türlü baskı mevcuttur. 

Her gergi tavanda harika görünen pürüzsüz, profesyonel bir kaplama bekleyebilirsiniz. Renk, doku ve tasarım seçenekleri de hemen hemen sınırsızdır.

Orijinal tavanınızdaki tüm tümsekler, çatlaklar ve renk değişimleri tek bir kolay adımda gizlenebilmektedir.  Ayrıca gergi tavanınız duvarlarınıza alüminyum çerçeveler ile bağlanır. Bu, tasarımınızı güncellemek veya rengini değiştirmek istediğinizde çıkarmayı ve değiştirmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Gergi Tavanı Neden Tercih Etmeliyiz?
Hakkında bilgi almak ister misiniz?