Gergi Tavan Ayrıntılı Rehber

Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavan sistemi, özel tasarımıyla sıradışı ve görsel şölen yaşatan, tavan ve duvar uygulamalarında sınır tanımayan tasarım ve ışık detaylarıyla mimari projelerde zevkle kulanılmaktadır. Gergi tavan, bulunduğu mekana değer katan, görsel kalite çıtasını hep üst seviyeye çeken bir üründür.
Gergi tavan sistemleri ısı uygulanarak istenilen forma ulaşılabilen, farklı tasarım, renk ve desenlerde alüminyum profillerin ısıtıp gerilerek uygulanmasıyla elde edilir.
 

Gergi Tavan Neden Tercih Edilir?

Zamanla başkalaşan ihtiyaçlar, diğer insanlardan farklı bir şeyler gerçekleştirme tutkusu dekorasyon sektörünün bel kemiğidir. Aynı şekilde insanların da farklılaşma arzusu, benzersiz projeler gerçekleştirmek istemesi ev dekorasyonuna da yansımıştır.  Her birimiz şüphesiz yaşam alanımızın en güzel şekilde olmasını, görünmesini isteriz. Tavan sistemlerinde ortaya çıkan farklılaşma ihtiyacına da cevap verebilmek için gergi tavan tercih edilmeye başlanmıştır. Germe tavan sistemlerinin tam olarak nasıl tasarlanacağı konusunda da tabi ki kullanıcının kararı son derece önemli rol oynamaktadır. 

Gittiğiniz mekanlardan hangisi olduğu hiç fark etmeden herhangi birinde rahatlıkla görebileceğiniz germe tavanlar estetik algıyı artırmak amaçlı tercih edilmektedir. Modern görünümü artıran gergi tavanlar büyük bir kitle tarafından severek kullanılmaktadır. 

Gergi tavan kumaşı nedir?

Halk arasında sıklıkla germe tavan olarak bilinen gergi tavan farklı aydınlatma sistemleri sunan dekoratif bir yapıdır. Daha çok tavanda ve duvarda tercih edilen bu gergi tavanların kumaşları kolayca deforme olmayan,sağlam, kaliteli ve üzerine baskı yapılabilen ithal bir kumaş tercih edilir. 

 

Gergi Tavan Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

 • Her mekana uyumludur.

Mekanın konseptine uygun tasarlanan tavanların yeni bütünleyicisi olan Gergi tavan  her mekanda uygulanabilecek kadar esnektir. Bir konferans salonu, bir mağaza ya da showroom, mekan ne olursa olsun Gergeff gergi tavanlarımız, sınırsız uygulama imkanı sunan çözüm ortağınızdır.

 • Kolaylıkla uygulanabilir

Gergeff, gerek kumaşı gerekse taşıyıcı konstrüksiyonunun hafifliği sayesinde montaj kolaylığı, esnek yapısından kaynaklanan zengin uygulama imkanı ile tasarımların uygulanabilirliğini artırmaktadır.

 • Farklı Baskı Seçenekleri

Birbirinden farklı baskı seçenekleriyle dilediğiniz gibi özgün bir dekorasyon gerçekleştirebilir, yaşam alanınıza imzanızı atabilirsiniz. 

 • Farklı Kumaş ve Ebat Seçenekleri

Çeşit çeşit kumaş ve ebatlardaki kumaş seçenekleriyle benzersiz tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz. 

 • Her Tasarıma Uygulanabilir

Her tasarım için uygun olan eşsiz bir gergi tavan sistemi sunar.

 • Kolay Temizlenebilir

Nemden etkilenmeyen dokusuyla birlikte kolay temizlik olanağı sunar.

 • Hızlı Montaj ve Demontaj

Kolay kurulum ve sökülmesiyle kullanıcıların tasarımları için ustaya artık gerek yok.

 • Nem ve Sudan Etkilenmez

Prüzsüz dokusuyla kolay temizlik imkanı sağlar, nemden ve sudan etkilenmez.

 • Toz Tutmaz(Anti Statik)

Muhteşem dokusuyla anti statik özelliğe sahiptir. Toz tutmaz rahat bir kullanım olanağı sağlar.

 • Darbeye ve Aşınmaya Dayanıklıdır

Son derece sağlam yüzeyiyle birlikte darbelere ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır. 

 • Uzun Ömürlü Malzeme

Uzun yıllar boyu gönlünüzce kullanabilirsiniz.

 • Yangın Dayımı

Alev Taşımaz / B1 Sınıfı ürün olduğu için ateş yürütmez. 

Gergi Tavan Nasıl Temizlenir?

Kullanımı gün geçtikçe artan gergi tavanlar hakkında merak edilen soruların başında temizliğinin nasıl yapılacağı geliyor. Tüm tasarımlar çok güzel evet ama temizliğini nasıl yaparım diye düşünüp duranlardansanız hiç merak etmeyin, dert edilecek hiçbir şeyi yok!

Gergi tavan en kolay temizliği olan dekoratif yapılardan biridir. Gergi tavanı mikrofiber bez yardımıyla klasik sevdiğiniz temizlik maddeleriyle temizleyebilirsiniz. Gergi tavan ısıya, ışığa, suya ve neme dayanıklı olduğu ve hiçbir şekilde formu ve renginden bir değişiklik olmadığından dolayı rahatlıkla  bir temizleme yöntemi uygulanabilir.

Bir cevap yazın

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Gergi Tavan Ayrıntılı Rehber
Hakkında bilgi almak ister misiniz?