FVP Clip-In (Gizli Taşıyıcılı) Klipin Metal Asma Tavan Paneli

Her türlü mimari tasarım ve projeye uygun, uzun ömürlü deformasyona dirençli metal asma tavan panelleri.

Clip-In Metal Asma Tavan Özellikleri

Clip-In Gizli Taşıyıcılı Metal Asma Tavan

FVP Clip-in ( gizli taşıyıcılı) metal asma tavan panelleri alüminyum veya galvaniz panellerin FVP Clip-in taşıyıcıya alttan montaj edilmesiyle oluşturulur. Sistemin özelliği FVP Clip-in taşıyıcıların görünmemesidir. FVP Clip-in (gizli taşıyıcılı) asma tavan panelleri elektrostatik toz boya ile istenilen Ral rengine boyanabilir. Projeye uygun ebat, sac kalınlığı, perfore ve düz yüzeylerde üretilebilir. FVP Clip- in (gizli taşıyıcılı) perforeli asma tavan panellerinin arka yüzeyinde akustik kumaş kullanılmaktadır. FVP Clip-in (gizli taşıyıcılı) paneller A1 yangın sınıfına sahiptir, darbelere ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

Sizi Arayalım

Klipin Asma Tavan Özellikleri

Akustik

FVP Lay-on (oturmalı) perforeli asma tavan panellerinin arka yüzeyinde akustik kumaş kullanılmaktadır. Panellerin akustik performansı yüksektir.

Yangın

FVP Lay-on (oturmalı) paneller A1 yangın sınıfına sahiptir.

Darbe ve aşınmalar

FVP Lay-on (oturmalı) perforeli paneller darbelere ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

Sizi Arayalım

Klipin Asma Tavan Avantajları

Uzun Ömürlü

FVP Metal Asma Tavan Sistemleri uzun ömürlü olmaları, her türlü mimari tasarım ve projeye uygun seçenekleri, deformasyona karşı dirençli olmaları ile ön plana çıkmaktadır.

Uyumlu

FVP markalı metal asma tavan sistemleri, projeye ve tasarımcıya destek vermekte ve çözüm ortağı olmaktadır.

Asma tavanda kullanılacak her türlü havalandırma, ses, aydınlatma, sprink vb. sistemler ve de aparatları ile uyum sağlayacak niteliktedir.

Sizi Arayalım

Çözüm Ortağınız

FVP markalı metal asma tavan sistemleri, projeye ve tasarımcıya destek vermekte, çözüm ortağı olmaktadır.

TSE Standartlarında

TSE standartlarına uygunluğu ve kamu kurumlarınca onay belgelerinin eksiksizliği ile FVP Metal Asma Tavan Panellerini tercih ettiğinizde iyi bir çözüm ortağı ile çalışmanın tüm avantajlarından yararlanacaksınız.

Sizi Arayalım
Asma tavanda Dünyanın markası

Türkiye’nin FAVORİ’siyiz.

42 Farklı ülkede, Türkiye’de 81 ilde 200’ü aşkın bayi ile kolaylıkla erişilebilir.

ÜRÜN ADI EBAT PAKET MİKTARI PALET MİKTARI HACİM
FVP CLIP-IN 60×60 cm 24 adet = 8,64 m² 24 paket = 207,36 m² 0,12 m³ / paket
FVP CLIP-IN 30×30 cm 60 adet = 5,40 m² 30 paket = 162 m² 0,08 m³ / paket
FVP CLIP-IN 30×60 cm 30 adet: 5,4 m² 30 paket: 162 m² 0,08 m³ / paket
FVP CLIP-IN 60×120 cm 10 adet: 7,2 m² 15 paket: 108 m² 0,24 m³/ paket
GELİŞMİŞ

Teknik Detaylar

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak teknik yeterlilikte.

Teknik Özellikler

Sistem

Clip-in (gizli taşıyıcılı)

Ebat (mm)

600×600, 300×300,300×600, 600×1200

Kalınlık

0,35 mm,0,40mm, 0,50mm, 0,55mm, 0,70mm

Hammadde

Alüminyum ve Galvenize Çelik

Perforasyon (mm)

 

 

Akustik Kumaş

Ø1,8          Ø2,5

Şaşırtmalı Dizilişli      Sıra Dizilişli

 

 

İthal Fiberglas ve Yerli Kumaş

Renk

 

Taşıyıcı Sistem

Standart Ral 9016 veya Ral kataloğundaki renklerden

 

Clip-in Taşıyıcı

TEKNİK RESİMLER

Clip In Teknik Görsel

Clip In Teknik Detay

Kullanım Alanları

YORUMLAR

Müşterilerimiz neler söylüyor?

Favori’yi bir de müşterilerimizden dinleyin.

Kaliteli ürünlerin yanı sıra mükemmel hazırlanmış bir lansmana katıldık. Misafirperverlik adına da Favori ailesini tebrik ederiz.

Favori Yapı tavan sistemlerini bir çok kurumsal ve bireysel projede kullandım ve herkese tavsiye ediyorum.

Mekanlara modern ve ferah görüntü verdiği için sıkça tercih edilen metal tavanlar; sunduğu birçok avantajla kullanıcıların kalbini çalmaya devam ediyor. Alüminyum ve galveniz kullanılarak imal edilen metal tavanlar ile siz de evlerinize şıklık katabilir, estetiğini geliştirebilirsiniz. Metal asma tavanlar, çoğu mimar ve iç mimar tarafından sevilerek kullanılmaya ve dekorasyon için vazgeçilmez bir parça olmaya devam ediyor.

Standart Clip-in Sistem, alüminyum ya da galvaniz plakaların üçgen kesitli omega taşıyıcıya alttan monte edilmesi ile oluşturulur. Bu sistemde taşıyıcılar görünmez. Oturmalı ve sarkmalı sisteme nispeten daha yalın ve estetik bir görünüm elde edilir. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak özel bir aparatla sökülebilir. Böylece mevcut tesisata kolay erişim imkanı sağlanır.

Klipin asma paneller, özel teknikler kullanılarak metal levha yüzeyinin işlenmesiyle, farklı ebatlarda ve çeşitli yüzey alternatifleriyle panel üretiminin gerçekleştirildiği tavan tipleridir. Genleştirilmiş metal asma tavan olarak adlandırılan bu sistemler, görsel ve estetik açıdan mimarlara modern tasarım seçenekleri sunar. Integra Expanded Clip-in sistemler ise Expanded panellerin Clip-in taşıyıcı sistemleri ile taşıtıldığı asma tavan sistemidir.

Clip-in Asma Tavan, gizli çerçeveli akustik şilte bez, süspansiyon sisteme sahip olduğu için kolaylıkla monte ve demonte edilebilir. Kenetlenir gizli çerçeveye sahip olduğundan tavanda istenilen miktarda boşluk, aralık bırakılabilir. Böylece benzersiz tasarıma imza atılır.

Clip-in asma tavan yüzeyi oldukça pürüzsüz yüzeye sahiptir. Yüzeyindeki çizgi görünümüyle mekana derinlik katar ve daha modern görünüm elde edilmesini sağlar. Ayrıca gizli taşıyıcı sistem son derece dayanıklı ve sağlamdır. Herhangi bir şekilde düşme, ciddi bir darbe alma durumu dışında çıkma, kırılma gibi bir durumla karşılaşılmaz. Farklı şekilde dizayn edilebileceği için birbirinden farklı tasarımlara imza atabilirsiniz. Montajı ve demontajı oldukça kolay olduğu için ustaya bile ihtiyacını olmadan kendiniz de tasarmı gerçekleştirebilirsiniz.

Gelişen teknolojiyle birlikte her geçen gün yenilenerek devam eden dokorasyon sektöründe clip-in tavan kullanımı çığ gibi büyümeye devam etmektedir.  Klipin tavan profil veya yaylı T şeklinde güvenli bir şekilde geçmesini sağlamak için mükemmel bir şekilde yükseltilir, borulanır ve durdurulur, ancak tek tek karoların sorunsuz bir şekilde sökülmesine olanak tanır. Karoların kare ve pahlı kenar çeşitleri mevcut olup 0.6 / 0.7mm kalınlığında alüminyum ve 0.5mm kalınlığında galvaniz ve rulodan yapılmıştır. Üstün bir son kat vermek için kesintisiz bir boya hattı üzerine kaplanmıştır. Çekici renkler, yüzeyler ve perforasyonlarda karolarda geniş bir klips yelpazesine sahibiz. Klipin tavan panelleri 600x600mm ve 600x1200mm boyutlarında mevcuttur.

Aslına bakarsanız modern görünüm elde edilmek istenen her alanda klipin asma tavan kulanılabilir. Yine de sıralayacak olursak;

 • Evler
 • Salonlar
 • Havaalanları
 • Restoranlar
 • Kafeler
 • Benzin İstasyonları
 • Bankalar
 • Bürolar
 • Ofisler
 • Spor Kompleksleri
 • Yüzme Havuzları
 • Mağazalar
 • Alışveriş Merkezleri
 • Oteller
 • Sosyokültürel Salonlar
 • Kongre Merkezleri
 • Fotoğraf Stüdyoları

Klipin asma paneller, özel teknikler kullanılarak metal levha yüzeyinin işlenmesiyle, farklı ebatlarda ve çeşitli yüzey alternatifleriyle panel üretiminin gerçekleştirildiği tavan tipleridir. Genleştirilmiş metal asma tavan olarak adlandırılan bu sistemler, görsel ve estetik açıdan mimarlara modern tasarım seçenekleri sunar. Integra Expanded Clip-in sistemler ise Expanded panellerin Clip-in taşıyıcı sistemleri ile taşıtıldığı asma tavan sistemidir.

Klipin metal asma tavanlar, odanızın tavanını tasarlarken tam bir özgürlük sunar. Çok yönlü metal tavan türleri ile hayalinizdeki gibi boyutlarda tasarım gerçekleştirebilirsiniz. Görsel ve işlevsel tasarımların dengelenmesi, aşağıdakileri içeren tavan ürünleri yelpazesi sayesinde sonsuzdur; direk başlığı, kancalı, kaset, kanopi ve burulma yayı gibi birçok ürüne sahiptir.

İlk olarak oldukça modern görüntüsüyle dekorasyonun vazgeçilmez bir parçası olması söylenebilir. Metal asma tavan, hemen hemen herkese hitap eden görsel bir şölen yaratır.

Clip in tavan malzeme zamanla lekelenmez veya çürümez. Bazen paslanır ancak bitmiş paslanmaz çelik kiremit döşenirse pas sorunu ortaya çıkmaz,

Bu tavan plakaları az bakım gerektirir ve on yıl boyunca bile mükemmel durumda kalır.

Hizmet ömrü söz konusu olduğunda, metal, özellikle plenum erişiminin devam eden bir faaliyet olduğu bu tür alanlara monte edildiğinde geleneksel metal olmayan paneli gölgede bırakabilir.

Bu alüminyum tavan neme, yangına ve suya dayanıklıdır.

Metal asma tavan, sıcak ve soğuk hava için mükemmel bir iletkendir, bu nedenle her türlü hava koşulunda bir binanın sıcaklığını düzenlemeye yardımcı olur.

Metal tavan, her türlü dekora uygun farklı boya kaplamalarıyla gelir. Ancak müşteriler, gereksinimlerine göre toz boyalı, fırçalanmış veya cilalı metal karoları da seçebilirler. Bakır, pirinç, çelik, krom vb. Gibi metal tavan kaplamalar söz konusu olduğunda, renk ve parlaklık gerekçesiyle değişen seçenekler mevcuttur.

Sizi Arayalım

Şimdi formu doldurun, uzmanlarımız size dönüş yapsın.

[wpforms id=”581″]