Asma Tavan Rehberi

Tavan Dekorasyonu Tam Rehberi

Siz de sıradan, boş tavanlardan sıkılmadınız mı? Hayatın monotonluğundan, şehrin gri tabakasından kaçıp mekanlarınızda başınızı kaldırdığınız vakit, bambaşka diyarlara gitmeyi,huzurlu hissetmeyi istemez misiniz? İşte sizin de burada olmanızın bir sebebi var!

Bu rehberde siz modern çağın gereksinimlere ruhsal olarak da ihtiyaç duyan değerli müşterilerimizi asma tavan hakkında tüm merak ettiğiniz, kafanızı kurcalayan soruların çözümüne kavuşturacağız. 

Dekorasyon rehberi için sabırsızlanıyorsanız haydi başlayalım!

Asma Tavan Nedir?

  ‘Asma tavan, mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isimdir.’

Wikipedia

  Özellikle mekanlarda dekor amaçlı kullanılan asma tavanlar, ısı ve ses yalıtımı için de fazlasıyla talep edilmektedir. Göze hitap etmeyen tavan görünümü, tesisat boruları, kablolar gibi estetiği bozan durumları artık kolaylıkla modernize edip saklayabilir, tavana bambaşka bir hava katabilirsiniz.

 

Asma Tavanların Kullanım Alanları 

 Dekoratif asma tavanlar;

kısacası insanın kendini değerli hissedebileceği her alanda kullanılmaktadır. Estetik görünüm için birebir olması, kullanış kolaylığı, ekonomik ve ergonomik, avantajı, kolay montaj ve demotaj özellikleri gibi artılara sahip olması dolayısıyla birçok farklı mekanda tercih edilmektedir.

Gelin şimdi sizinle birlikle kullanım alanlarının derinliklerine inelim!

Asma Tavanları Yerlerinde Görelim!

Ev İçin Asma Tavan Örnekleri

Herkes yuvasının daima iyi görünmesini, dikkat çekmesini, modern ve estetik görünüme sahip olmasını diler. İşte boş olmayan yuvaların tavanı da boş olmamalıdır. Asma tavanla ivme kazandırıp modası eskimeyen bir eve sahip olabilirsiniz. 

Evlerde genelikle şu alanlarda asma tavan kullanılmaktadır:

Siz de tavanlarınızı hareketlendirmek istiyorsanız karar almanızda yardımcı olacak evdeki asma tavan uygulamalarından oluşturduğumuz galeriye şimdi göz atın göz atın!

Oteller İçin Uygun Asma Tavan Örnekleri

Konuklarınızın daha otele ilk adım atmasıyla oluşan algının iyi yönetimini ferah ve modern asma tavanlarla pekiştirebileceğinizin farkında mısınız?

Bambaşka karakterleri misafir eden bünyenizde herkesin kendinden bir parça bulabileceği alanlar tasarlamak isterseniz tavanlar sizin için doğru bir tercih olacaktır. Şüphesiz ki algıyı doğru yönetebilmek ve konukların gözündeki değerinizi artırmasını sağlayacak en modern hamle demek yanlış olmaz. Mekanın estetik kaygısının bulunması, yeniden tercih edilebilirliği doğrudan tetikler.

Siz de bu hamleyi yapmak istiyorsanız karar almanızda yardımcı olacak oteldeki asma tavan uygulamalarından oluşturduğumuz galeriye şimdi göz atın göz atın!

Hastanelerdeki Asma Tavan Modelleri

Hastaneler güzel anılara ev sahipliği yaptığı gibi maalesef ki kötü anıların biriktiği, bazen ağır ve kasvetli bazen heyecanlı ortamlardır. Birden çok duygunun yuvası haline gelmiştir. Bir doğuma sahne olurken bir ölümle de aynı sahneyi paylaşmaktadır. Dolayısıyla bu birbirinden farklı duygu şelalelerinin olduğu ortamı daha ferah ve zarif hale asma tavanlar sayesinde getirebilirsiniz. 

Siz de hastanedeki fiziksel ortamı daha estetik hale getirmek istiyrosanız,karar almanızda yardımcı olacak hastanelerdeki asma tavan uygulamalarından oluşturduğumuz galeriye şimdi göz atın göz atın!

Alışveriş Merkezlerindeki Asma Tavan Modelleri

Kimimizin buluşma mekanları, kimin için tutku merkezi haline gelen AVM’ler ilk etapta müşteriyi fiziksel olarak kendine çekmelidir. Bir AVM’nin düz bomboş bir tavana sahip olduğunu düşünebiliyor musunuz? İşte estetik algısını yönetmenin en güzel ipucu, müşterinin kendini içerisinde değerli hissedeceği, modern bir alan oluşturmak. Tabi ki bu da ancak şık, ferah ve dikkat çekici asma tavanın tercih edilmesyle mümkün olabilir.

Siz de alışveriş merkezlerini daha estetik hale getirmek istiyorsanız,karar almanızda yardımcı olacak AVM’lerdeki asma tavan uygulamalarından oluşturduğumuz galeriye şimdi göz atın göz atın!

Havaalanlarındaki Asma Tavan Uygulamaları

Havaalanları bazen kavuşmanın bazen ayrılığın merkezleridir. Özlem, vuslat, kaygı, endişe gibi birçok duygunun bir arada yaşandığı güzide mekanların muhakkak ki estetik kaygısı vardır.Hem daha modern hem de oldukça kullanışlı ve ekonomik asma tavanlar havalimanları için vazgeçilmez bir parçadır.

Siz de havaalanlarını daha estetik hale getirmek istiyorsanız,karar almanızda yardımcı olacak havaalanı asma tavan uygulamalarından oluşturduğumuz galeriye şimdi göz atın göz atın!

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Asma Tavan Rehberi
Hakkında bilgi almak ister misiniz?