Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Alçıpan asma tavanlar çoğu zaman dekorasyon için kullanılan yöntemdir. Evin hacmini büyütmeye yarayan asma tavanlar aynı zamanda yalıtım da yaparak hem ses hemde ısıyı hapseder. Böylelikle dışarıdan gelen rahatsız edici faktörlerden kurtulmuş oluyorsunuz. Tek işlevi bunlarla kalmayıp aynı zamanda tavanda bulunan küf , rutubet ve hatta deprem gibi doğal afetlerin verdiği çatlak gibi hasarları kapatmaya yardımcı olmaktadır. Mekanlarımızın havasını değiştiren bu tavanlar isteğe bağlı ürünlerle(kısıtlayıcı faktörler dahilinde) istenilen şekilde üretilmektedir. Her mekana uygun yapısıyla ister ofiste , ister evinin mutfağına uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Evinde vintage hava yaratmak isteyenlere ya da ofisinde klasik çizgiler izlemek isteyenlere özel tasarımı da mevcuttur. Gelin hep birlikte mekanınıza uygun asma tavanı seçelim ;

Mekanlara Uygun Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Nokta bölgesi cam kaplama olan tavan daha çok ev yapısına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.
Genel kullanım alanı hastane , okul , konferans salonu gibi yerlerdir.
Okul ve hastanelerde kullanılan bu ışıklandırma sistemi tavan ışığının her noktaya eşit şekilde dağılmasını sağlar.
Cafe , bahçe , teras gibi alanlarda kullanımı sıklıkla karşımıza çıkar. Yarı açık alanlarda kullanımı daha uygun yapıdadır.
Genel kullanım alanı evlerimiz olan bu tavanlar aynı zamanda mekanlarında veya ofislerin de klasik hava estirmek isteyenlere özel tasarlanmıştır.
Konferans salonları veya toplantı salonlarına özel tasarlanmış bu tavanlar ses yalıtımı yaparak sesin ortama daha iyi yayılmasını sağlar.
Farklı tasarımı ile kanferans solonu gibi büyük alanların vazgeçilmezi asma tavan yapısındadır.
Bohem , Osmanlı veya eski Türk esintileri hissettiren modeldir. Mekanların basıklığını ortadan kaldırarak mekanlarımıza vintage bir hava sağlar.
Hastane gibi alanlarda kullanılır.
Yüksek tavanlı mekanlara uygun şekilde tasarlanan bu tavanlar mekanın boyunu kaldırarak daha yüksek görünüm sağlar.
Toplantı salonları , konferans salonları , konser alanlarına uygun olan bu tavanlar akustik sağlayarak ortamın ses yalıtımını sağlar.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Alçıpan Asma Tavan Modelleri
Hakkında bilgi almak ister misiniz?