Asma Tavan Neden Çöker?

Asma tavanlar evlerimizi ve mekanlarımızı daha ihtişamlı ve gösterişli yapmayı sağlayan yapılardır. Dikkat çeken görünümü ile evlerinizi ya da mekanlarınıza daha akılda kalıcı gösterim sağlar. Her zevk ve tarzda üretilen  asma tavanlar isteyenlere daha klasık çizgiler sunulurken isteyenlere retro , bohem , vintage (vb.) dönem çizgileri gibi çeşitli seçenek portföyüne sahiptir. Bunanla kalmayıp ısı ve ses yalıtımı sağlayarak istediğiniz atmosferi yakalamanızı sağlar. Tek kullanım alanı evler olmayan asma tavanlar ofis , cafe , tiyatro salonları , sinema salonları gibi geniş kapsamı içerir. Isı ve ses yalıtımında önemli yere sahip olan asma tavanlar evinize ve mekanlarınıza uygun ısı yalıtımını ve ses yalıtımını sağlayarak dış faktörlerin iç kısma gelmesini engellerken , iç faktörlerinde dışarıya sızıntı yapmasını önler. 

Asma Tavan

Peki yalıtım bu kadar önemli mi?

Isı yalıtımı özellikle kış aylarında bizleri masraf derdinden kurtarır. Kullandığımız yakıtların yanı sıra evlerimizi veya bulunduğumuz mekanların içten ısıtması kadar dışardan gelen soğuğu engellemesi de hem ısı oranını yeterli seviyeye getirir hemde doğalgaz , kömür gibi masrafların yarıya indirgemesini sağlar. Böylelikle hem sağlığınızı korumuş oldunuz hemde masraflardan kısmış oldunuz. 

Ses yalıtımı ise genelde ses yükseklik oranının daha fazla olduğu mekanlarda kullanım sağlar. Müzikli veya dinleti tarzı sesin duyulması sağlanılan mekanlarda sesi yankılayarak daha büyük kitleye hitap etmesini sağlar. Kaliteli sonuçlarla alanınızı genişletmiş olursunuz. Asma tavanlar işin profesyonel kişilerden tarafından yapıldığı takdirde verimli sonuçlar sağlar. Aksi halde istenmeyen kazalar ortaya çıkabilir. 

Peki ne gibi sorunlarla karşılaşırız?

Asma tavanlar kullanım olarak basit bir sisteme sahiptir. Temizlenmesi kolay ve rutubet , küflenme gibi sorunlu olan bölgeyi kamufle etmede üstün başarı sağlamaktadır. Kullanımı gibi monte ve demonte sistemi de basit yöntemlere sahiptir. Fakat monte sırasında yapılan yanlış hamleler asma tavanın çökmesine neden olabilir. Güvenilir olmayan , kişi veya kurumlar kimi zaman baştan sağma ya da bilerek yapılmayan hatalardan dolayı kazaya sebebiyet verebilir. Sizlerde

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Asma Tavan Neden Çöker?
Hakkında bilgi almak ister misiniz?