Asma Tavan Seçimi

Asma tavan seçimi yaparken dikkat etmemiz gerek birçok unsur bulunmaktadır. Asma tavanları mekanımızın hangi bölümüne tercih ediyorsak o bölüme uygun olacak şekilde tercih etmeliyiz. Çoğu alanda kullanımına sıklıkla şahit olduğumuz asma tavan sistemleri evlerin veya mekanların yapılarına uygun olacak şekilde tercih etmemiz gerekmektedir. Örneğin asma tavanı seçeceğimiz alan konferans salonu gibi yüksek ses sistemine bağlı bir mekan ise akustik tavan seçmemiz dahilinde sesin bize daha iyi gelmesini sağlayacaktır. Böylelikle mekana uygun asma tavan seçimi yapmış olmaktayız. Ya da asma tavanı evimizde kullanmak istersek evimizin boyutuna uygun şekilde seçim yapmalıyız. Evimizin boyutunu etkileyen asma tavanlar doğru asma tavan kullanmamız dahilinde evin boyutunu daha da geniş göstermektedir. Asma tavan seçerken çok dikkatli olmalıyız eğer yanlış asma tavan tercih ederseniz bu evinizin veya bulunulacak olan mekanın görünümüne aksi bir görüntü sağlayabilir. Hangi asma tavan nereye uygun gelin hep birlikte inceleyelim :

 

Salon Asma Tavan

Salon asma tavan modelleri oldukça geniş portföye sahiptir. Salonunuz için tercih edeceğiniz asma tavanlar mobilyanıza uyumlu olacak şekilde tercih etmelisiniz. Her dönem mobilya alma imkanına sahip değilseniz salon asma tavan tercih ederken daha klasik çizgilerde olması size her döneme uygun olacak şekilde kurtarıcı faktör oluşturur. Kullanacağınız koltuk modeli sürekli aynı çizgide olacak şekilde tasarlama yaparsanız asma tavanınıza renklendirme yapabilme fırsatı dahi yakalayabilirsiniz. Salon asma tavan modellerinde kararsız olan kesimde bulunuyorsanız gelin hep birlik kafamızı netleştirecek salon asma tavan modellerini inceleyelim : 

 

Koridor Asma Tavan

Koridor asma tavan tercih ederken öncelikle koridorun boy boyutunu daha uzun gösterecek asma tavan seçmeliyiz. Seçeceğiniz asma tavan koridorun boyutunu daha uzun göstererek evin daha geniş görünmesini sağlar. Eğer koridorunuzun genişleme alanı daha fazla ise tercihinizi dar ve kare asma tavandan yana kullanmanızı öneriyoruz. Asma tavan püf noktalarında dikkat etmeniz evinizi daha şık gösterirken aynı zamanda daha da geniş göstermenizi de sağlar. Son olarak koridorunuz için tercih edeceğiniz asma tavanı ledli kullanmanız faturadan tasarruf sağlarken aynı zamanda ışıklı görsel şov yapmanızı da sağlayacaktır. Evinizin tarzını değiştirecek küçük müdahalelerde bulunmanız evinizi ön planda tutmaya yardımcı olacaktır. Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Asma Tavan Seçimi
Hakkında bilgi almak ister misiniz?