Koridor Asma Tavan

Koridor,evlerimize girdiğmizde karşımıza çıkan ilk alandır. Bu yüzden bu alanlar görsellik açısından estetik bir görünüme kavuşmalıdır.Koridorlarımız genel olarak küçük ve dar alanlardır.Bu yüzden buraların tasarımı sağlanırken bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.Koridor asma tavan dekoruna insanlar çok önem göstermezler fakat oldukça önemlidir.Evimize ilk girdiğimizde veya gelen misafirlerimizi ilk karşıladığımızda bu alanlar göz önüne çıkar.Koridor Asma Tavan seçimleri ortama genişlik ve ferahlık kazandıracak ve aydınlatmalarla desteklenmelidir.
 
 

Uzun Bir Koridorda Asma Tavanlar Nasıl Kurulur?

 
Asma tavan ve yeterli aydınlatma ile uzun bir koridor oldukça güzel bir görünüm sağlar.Uzun koridorlar için açık renk tavan ve aydınlatma tavan alanı kadar olması oldukça önemlidir.
 

Küçük ve Dar bir Koridorda Asma Tavanlar Nasıl Kurulur?

 
Küçük ve dar bir koridor için aydınlatması fazla parlak bir asma tavan en iyi seçenektir.Parlaklık ışığın oldukça fazlasını yansıtr ve görsel olarak koridora daha geniş bir görünüm sağlar.
 
Küçük dar koridoru canlandırma yardımcı olacak bazı şeyler;
  • Doğru Aydınlatma
  • Orjinal ve Zarif bir tavan
  • Renk Seçimi

Koridor Aydınlatma Seviyesi Ne kadar Olmalı?

 

Koridor aydınlatmasını belirlemek için alan boyutuna ve aydınlatma ihtiyacına göre farklı seçenekleri mevcuttur.Koridor aydınlatmamızı belirlemez için koridor ölçülerimiz alanın büyüklüğü küçüklüğü ve görsellik oldukça önemlidir.Koridoru aydınlatmak için en uygun ışık seviyesi 50 ve 150 lux arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Koridor Asma Tavan
Hakkında bilgi almak ister misiniz?