Mutfak İçin Asma Tavan

Asma tavanlar evlerimize şık görüntüler sağlayan tavan sistemlerindendir. Bu tavan sistemleri genel anlamda dekoratif olarak kullanılır. Yalnızca dekoratif olarak kullanım sağlamayan asma tavanlar aynı zamanda yalıtım yapmayı sağlayan etmenlerle de doludur. Kapsamlı kullanım alanına sahip olan asma tavanlar avantajla kaplı özellikleri kullanım alanını daha geniş bir yüzeye yaymaktadır. Kullanım alanı olarak belirli konumu bulunmayan asma tavanlar her mekan yapısına uygun olarak üretilmiştir. Kullanım alanlarından biri olan evler , odalara ayrı ayrı tasarlanarak kullanılır. Her odanın ayrı ayrı tarzını yansıtan asma tavanlar bulunulan odanın havasını daha yüksek standartlara yükseltmeye yardımcı olur. Salon Asma Tavan , Antre Asma Tavan , Yatak Odası Asma Tavan , Banyo Asma Tavan olarak çeşitlendirme yapmamız mümkündür. Fazla zaman harcadığımızın evlerimizin mutfak bölümleri için hangi asma tavan çeşidi daha uygundur gelin hep birlikte inceleyelim :

 

Mutfak Asma Tavan Tasarım Fikirleri :

Mutfak asma tavanlar , evlerimizin lezzetli olmasını sağlayan alanlarında konumunu alır. Lezzetli yemeklerin yanı sıra sıcak aile sohbetlerini de kapsayan mutfaklarımız her alanda kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan alanlardandır. Yaşam alanlarımızı güzelleştirmemizi sağlayan asma tavanlar mutfaklarımızı görünüm olarak üst seviyeye taşımamıza da yardımcı olur. Mutfakta kullandığımız mobilya , duvar süsleri de bu büyüleyici görünüme eklenerek tamamlayıcı unsur oluşturur. 

 

Mutfak asma tavanlarını seçerken dikkat etmemiz unsur ve özelliklerden biride , asma tavanın kalite bazında iyi bir konumda olması gerekmektedir. Kullanacağınız asma tavan temizlik açısından kolay kullanıma sahip olması avantajı ile sizleri yormadan , yüklü kuvvet uygulamadan kolayca temizlenmesine yardımcı olur. Bunların yanı sıra nem hapseden asma tavanlar yemeklerin yapılması esnasın da duvarların terlemesini engelleyerek rutubet ve küflenme gibi etkenleri ortadan kaldırır. Böylelikle daha sağlıklı ortamlara zemin hazırlamış olursunuz. Doğal afetlere karşı dayanıklı yapıya sahip olan asma tavanlar yangın gibi unsurlarında daha büyük çaplı kazaya dönüşmesini engellemektedir. Asma tavanlar içerisinde bulunan yangın engelleyiciler sayesinde yangını yavaşlatarak büyümesini engellemektedir. Böylelikle asma tavanlar yalnızca görüm olarak avantaj sağlaması yanı sıra kullanım avantajları sayesinde sıklıkla her mekanda tercih edilmektedir.

Modern Mutfak Asma Tavan Tasarımı

Modern ev yapıları sınırlama olmadan tasarım harikası yaratabileceğimiz kapsamlı alanlara uyarlanacak şekilde çoğu tasarım şeklini kaldırabilecek görsellere ev sahipliği yapabilecek kıvamda inşa edilmektedir. Sınırlama yapılmadan geniş kapsamlı alanda inşa edilen bu ev yapıları her türlü duvar ve tavan görsellerine uyum sağlayacak kapasitededir. Çeşitli asma tavan çeşidi bulunan tavan sistemleri istenilen düzeyde kullanım gösterebileceğiniz şekilde görünüme sahip olmanıza müsade ederek hayal gücünüzle yarattığınız muhteşem tavan görsellerine ev sahipliği yapabilirsiniz. Vintage , minimal veya lüks çizgideki tavanlar mobilyalar ile uyumu sonucu mutfağınıza muhteşem bir görünüm sağlayacaktır.

Küçük Mutfak Asma Tavan Tasarımı

Daha minimal yapıda kullanılan mutfaklara özel tasarlanan mutfak asma tavan modelleri mutfağınıza boyut olarak artı değer sağlayacaktır. Küçük mutfağa sahip olmanın avantajını asma tavanlarla sağlamanızın mümkünati daha yüksektir. Münimal mutfak yapısında olan mutfaklara seçilen asma tavanlar daha ince çizgilere sahip olması mutfağın ensel ve boysal olarak daha geniş hisiyatı sağlayarak daha ferah ortamlara zemin hazırlamaktadır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Mutfak İçin Asma Tavan
Hakkında bilgi almak ister misiniz?