Alçıpan Tavan Çeşitleri

Günümüzde mekanlarımızı dekore ederken asma tavan yapımı oldukça önemlidir. Gerek evlerimiz gerek ortak kullanıma açık mekanlarımızın özel ve ve şık olmasını isteriz. Alçıpan tavan çeşitleri oldukça fazladır. Alçıpan asma tavan çeşitleri kullanılacak alana veya mekana göre geniş bir yelpazeye sahiptir. Çok fazla model ve renk seçeneği bulunan alçıpan asma tavan çeşitlerinin görselliği kadar işlevselliği de oldukça ön plandadır. Kullanıldığı ortama ısı ve ses yalıtımı sağlayan asma tavanlar yangına karşıda koruma sağlamaktadır. Gelin bu yazımızda hep birlikte alçıpan asma tavan çeşitleri ve sağladığı avantajlarını inceleyelim…

Alçıpan Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir ?

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavanlar sıklıkla tercih edilmektedir. Kendine özgü yapısı ve işlevselliği ile oldukça ön plana çıkmaktadır. Alçıpan asma tavanlar elektrik ve sıhhi tesisatlarınızın oldukça kolay döşenmesini sağlar. Kullanıldığı iç mekanlara bütünlük kazandıran alçıpan asma tavanlar kullanıcıların beğenisi toplamaktadır.

Vektörel Asma Tavan

Vektörel asma tavanlar ile mekan büyüklüğü sabit kalır ve tavan yüksekliği düşürülmektedir. Diğer asma tavan sistemlerinde de mevcut olduğu gibi vektörel asma tavanlar ile elektrik tesisatı ve benzeri yerlere kolay ulaşılarak tesisat sorunları halledilir. Tiyatro salonları , konferans salonları , sinema salonları gibi topluma açık kalabalık yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Metal Asma Tavan

Metal asma tavanlar , asma tavan sistemleri içerisinde en yaygın tercih edilen modellerinden birisidir. Okullar , hastaneler vb. kurumsal yerlerde kullanılmaktadır. İşlevselliği oldukça yüksektir. Kullanıldığı mekana görsel estetiklik kazandırarak tasarımı eşsizleştirir. Kolay kurulumu ve kolay temizliği metal asma tavan sistemlerini popüler kılmaktadır. Bakteri , küf vb. şetler üretmez ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Akustik Asma Tavan

Akustik asma tavan sistemleri ile ses yankılanmalarını engelleyerek mükemmel bir ses konforu sağlar. Tasarımı ve görselliği ile kullanıldığı mekanı özel kılar.

Alçıpan Tavan Fiyatları Nedir ?

Hem modern hemde şık asma tavanlar sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Evlerimize , iş yerlerimize , ofislerimize veya kurumsal yerlerde sıklıkla karşılaşmaktayız. Bu kadar sıklıkla karşılaştığımız alçıpan tavan fiyatları merak edilen sorular arasındadır. Mekanlarımıza yenilik getiren asma tavan fiyatları değişkenlik göstermektedir. Kullanılacak alan , kullanılacak model , ölçü ve ebat , işçilik alçıpan tavan fiyatlarını belirleyen baş unsurlardandır. Bu yüzden fiyatlandırmada net bir sonuç verememekteyiz. Hemen bize ulaşarak fiyat bilgilendirmesi ve işçilik hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Alçıpan Tavan Çeşitleri
Hakkında bilgi almak ister misiniz?