Asma Tavanların Faydaları

Asma tavanın faydalarından en belirgin olanı göze hoş görünmeyen kablo gibi saklanması zor olan görüntü kirliliğini oluşturan faktörleri ortadan kaldırılmasına fayda sağlamasıdır. Pratik kullanım alanlarına sahip olduğundan çokça tercih edilen lerin arasına girmektedir. Opsiyonel çizgiler , kişiye özgü modeller , sınırsız renk seçeneğiyle sizlere  hayallerinizdeki görüntüyü sunar. Size sunulan değerin yalnızca görünüm olarak ön plana çıkması kadar daha sağlıklı ve sağlam malzemelerin kullanılması da önemli bir konumdadır. Malzemelerin sağlam ve sağlıklı olması hem daha uzun ömürlü kullanım sağlar hemde bütçenize zarar vermez. Bunların yanı sıra asma tavan uygulayacak kişinin de işinin ehli olması sizlere en büyük avantajı sağlar çünkü tavanın sağlamlığı saydığımız diğer özelliklerden daha üst bir seviyededir. Şimdi gelin hep birlikte asma tavanın faydalarını daha ayrıntılı inceleyelim :

Toplantı Salonu Asma Tavan Uygulaması

1.) Kablolar/ Borular Kolay Erişim :

Asma tavan kullanımının en büyük avantajlarından sayılan kablo ve tesisat saklama özelliğine sahip olması en büyük faydayı sağlamaktadır. Göze hoş görünmeyen , göz kirliliği olarak da adlandırdığımız kablo çıkıntıları , küflenme , duvarların herhangi bir sebepten deforme olması v.b sebeplerin engellenmesinin basit bir yöntem ile kamufle ederek ortadaki problemi neredeyse sıfıra indirgememize yardımcı olur. 

2.) Kolay Kurulum

Asma tavanlar kolay kullanım özelliği taşıyan tavan sistemlerindendir. Asma tavanlar kolay kullanım sağlarken aynı zamanda kolay kurulumu ile çokça tercih edilir. Hızlı kurulum işlemleri ile çoğu zaman günü bile işgal etmeyecek sistem ile kurulur. Profesyonel kişiler tarafından yapıldığı taktirde hem sağlam hemde pratik ve hızlı şekilde kurulumu yapılır.

3.) Ses Yalıtımı

Alçıpanların aksine muhteşem bir ses yalıtımına sahip olan asma tavanlar , iç kısımdaki sesi hapsederek dış kısma gitmesini engeller aynı zamanda dış kısım dan gelen sesin iç kısma girmesini engelleyerek ses ve gürültü kirliliğini ortadan kaldırır. Akustik yalıtım özelliklerinde de üretimi sağlanan asma tavanlar. Konser , tiyatro , sinema gibi alanlarda kullanılarak sesin duvarlara çarparak içerde kalmasını sağlar. Bu akustik özelliğin amacı artı bir teçhizata gerek duyulmadan sesin kaliteli bir biçimde dağılmasını sağlamak

4.) Yanmaz

Asma tavanlar yangın esnasında yanan yapının , yanma hızını yavaşlatarak daha az hasar verir. Büyük yangın esnalarında ateşin yavaşlaması can ve mal kaybını büyük oranda etkiler.

5.) Enerji Tasarrufu(Isı Yalıtımı)

Asma tavanlar göze hoş görünmesi yanı sıra muhteşem bir ısı yalıtımı sağlar. Enerji tasarrufu sağlayan asma tavanlar bütçenize katkı sağlayarak aynı zamanda bulunduğunuz yerin ısısını muhafaza eder. Özellikle kış aylarında pencere , balkon veya kapı gibi bağlayıcı bölgelerin alt , üst  ve yan bölgelerinden sızan soğuk havayı kırarak iç kısmın soğumasını engeller. Yalnızca kış aylarında değil , yaz aylarında aşırı sıcaklara karşı direnç sağlayarak iç kısmın çok fazla ısınmasını engeller. Buda size sağlık olarak dönerek aynı zamanda ekonomik güç sağlar.

Mutfak Asma Tavan

6.) Tasarım 

Her yapıda kullanımı sağlanan asma tavanlar çoğu alanda kullanım gösterir. Kullanım amacının faydalarını yukarıdaki maddeler de belirtmiştik , bunların  yanı sıra hayal gücünüzü zorlayacak tasarımlarda sunar. Evinizi , ofisinizi , mekanınızı , işyerinizi kendi zevkinize uygun biçimde tasarlanma imkanı vererek  kendi çizginizde ilerlemenize yardımcı olur. Çeşitli seçenekler sunan asma tavanlar klasik çizgi isteyenlere klasik , modern çizgi isteyenlere modern veya ışıklı ışıksız olmak üzere bir çok seçenek sunar. Gelin hep birlikte asma tavan çeşitlerini inceleyelim :

Vektörel Asma Tavan

Metal Asma Tavan

Akustik Asma Tavan

Taşyünü Asma Tavan

Karolam Asma Tavan

Lineer Asma Tavan

Petek Asma Tavan

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Asma Tavanların Faydaları
Hakkında bilgi almak ister misiniz?