Salon Asma Tavan Modelleri İçin 4 Öneri

Asma tavanlar genel kullanımı dekorasyon amaçlıdır. Aynı zamanda tavanlarda bulunan tesisat gibi hoş olmayan görüntüleri kamufle ederek kirli olan görüntüyü ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Asma tavanlar kullanım ve kurulum olarak basit bir düzeneğe sahip olduğu için çokça tercih edilen tavan sistemleri arasında yer alır. Basit temizlik olanağı sağlayan asma tavanlar kolayca temizlenerek artı olarak iş gücü çıkarmaz. Her ev tipine uygun asma tavanlar olduğu gibi her oda yapısına uygun asma tavan modelleri de mevcuttur. Her alanın kendine has tarzının olması odaların yapılarına uygun asma tavanın evinize hem şıklık katmasını sağlar hemde evin görünümünü üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olur. Özellikle en sık kullanım gösterdiğimiz salonlar için çokça çeşidi olan asma tavan modelleri mevcuttur. Işıklı ya da ışıksız hiç farketmeksizin çokça modele sahiptir. Gelin hep birlikte salon asma tavan modelleri için xx öneride neler varmış öğrenelim :

Asma Tavan

1.) Renk : Salonunuza yaptıracağınız asma tavanın rengi evi genişletmesi ya da daraltması açısından büyük önem arz eder. Genel olarak açık renk kullanılan asma tavanlar evi daha geniş göstermesi nedeniyle  beyaz renkte olanları çokça tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biride beyaz rengin verdiği genişlik ve ferahlık hissinin tavana daha uyumlu olmasıdır.

2.) Şekil : Salonunuza yaptıracağınız asma tavan modelli tavanda bulunan tesisatı saklamayı sağlarken tavana istenilen en güzel şekillerle hoş görüm sağlayarak salonda bulunan çizgileri istenilen tarzda tamamlayıcı unsur olarak da kullanmanıza yardımcı olur. Asma tavanda kullanacağınız derin çizgiler tavan boyunu daha uzun görünmesini sağlayarak evin boyut olarak daha yüksek bir boyut sağlar.

3.) Tarz : Asma tavanları salonunuza yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurların başında yaptıracağınız asma tavan modelinin tarzıdır. Evin genel yapısı ne tür tarzı kapsıyorsa salona yapacağınız asma tavanın tarzı da o şekilde olması evinizin belirli bir uyum içinde olmasını sağlar. Uyum içinde olan evler genellikle daha büyük görünerek evin metrekaresini daha fazla göstermeye meyilli yapıdadır.

4.) Işıklı-Işıksız : Yukarıda belirttiğimiz gibi çeşitli seçeneklerde asma tavan modelleri bulunmaktadır. Bunların en önemlilerinden biride ışıklı – ışıksız olmalarıdır. Opsiyonel yapılarda olan asma tavan modelleri istenilen renk seçeneği bile sunar  ya da isteğe bağlı olarak led , spot , yada ampul gibi ışıklandırma sistemlerinin farklı renk seçenekleri ile evinize görsel bir şölen sunabilirsiniz. 

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Salon Asma Tavan Modelleri İçin 4 Öneri
Hakkında bilgi almak ister misiniz?