Petek Tavan Tam Rehber

Petek Tavan

Zaman içerisinde estetik algımız ne kadar değişiyor değil mi? Özenle dekore ettiğimiz mekanlarımız için yaptıklarımız kimi zaman fazla geliyorken kimi zaman eksik geliyor. Zaten her birimiz de bulunduğumuz mekanlarda kendimizi değerli hissetmeyi, mutlu olmayı amaçlamaz mıyız? İşte bu yüzden hep daha iyisini hedefleriz. Daha başarılı dekoratif dokunuşlar, daha sağlıklı mekanlar, daha kaliteli bir mekan anlayışı için doğru adrestesiniz!

Petek Tavan Sistemleri

Mekanlarınızdaki estetik algıyı yönetmenin en temel koşulu doğru şekilde aydınlatma ve iyi dekore edilmiş tavan tasarımıdır. İnsanların kendini ortamda mutlu hissedebilmeleri, ferah ve rahat bir ortam oluşturabilmek için tasarladığmız petek tavan sistemleri hakkında sizler tarafından aldığımız sorular doğrultusunda açıklayıcı bir rehber oluşturalım istedik.

Haydi gelin petek tavanın derinliklerine inelim!

Petek Tavan Nedir?

Petek asma tavan sistemleri özel boşluklu yapısı sayesinde ışık ve hava geçirgenliği sağlar. FVP T4 petek tavan sistemleri; «Δ» delta formunda üretilen profillerden oluşan alüminyum opencell (hücre) tavanlardır. Kare ve dikdörtgen formda farklı ebatlardaki hücre boyutlarıyla, T taşıyıcı ve askılı sistem montaj detayları ile mükemmel ve kesintisiz bir görünüm sağlar.

T10 kendinden taşıyıcılı petek asma tavan sistemleri; açık tip hücre formunda, 10 mm taban eni ve 40 mm yüksekliğinde «U» profillerden oluşan alüminyum opencell (hücre) tavan sistemidir. Kare ve dikdörtgen formda, farklı ebatlardaki hücre boyutlarıyla tasarımcılara ve mimarlara geniş bir tasarım olanağı sunmaktadır. Panellerle aynı profillerden üretilen ana ve tali taşıyıcılar, kesintisiz bir tavan görüntüsü sağlamaktadır. T10 petek tavan profilleri estetik ve akustik amaçlara hizmet edebilmek için düz veya perforasyonlu olarak üretilebilmektedir. T10 petek tavan malzemeleri, sevkiyat ve paketlemeyi kolaylaştırmak amacı ile demonte (örülmemiş) olarak sevk edilir. İsteğe bağlı olarak monte edilmiş (örülmüş) olarak da sevk edilebilmektedir.

Petek Tavan Modelleri

Oturmalı Sistem Petek Asma Tavan

Petek tavan modellerimiz arasından neredeyse en çok tercih edilen modelimiz FVP T15 oturmalı sistem petek asma tavan birçok mekan için harika bir doku oluşturuyor. Çoğu iş yeri ve ofis ortamlarında, mağazalarda tercih edilen FVP T15 oturmalı sistem petek asma tavan sistemleri; açık tip hücre formunda, 15 mm taban eni ve 40 mm yüksekliğinde «U» profillerden oluşan alüminyum opencell (hücre) tavan sistemidir. Kare ve dikdörtgen formda farklı ebatlardaki hücre boyutlarıyla, tasarımcılara ve mimarlara geniş bir tasarım olanağı sunmaktadır. Muhteşem yapısıyla birlikte sizlere kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Tavan yüksekliği mekanı boğmadan metal boşluklu paneller kullanılarak imal edilen petek tavan  kullanılarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz. 

FVP T15 ve T24 taşıyıcı sistemle birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış bu sistem, tavanda taşıyıcıyı gizleyen kesintisiz bir tavan görüntüsü sağlamaktadır. Bu kesintisiz görüntüyle birlikte mekanlarınız hiç olmadığı kadar şık ve estetik hava katar.

Delta Line Petek Asma Tavan

FVP Delta Line petek asma tavan sistemleri; T4 petek tavan sisteminin lineer formudur. FVP Delta line «Δ» biçiminde üretilen profillerden oluşturulan petek tavan sistemidir. 600×1200 ve 1200×1200 mm modüler panellerden oluşur. Bu sistem, asma tavan boşluğuna sık ve kolay erişim gereken alanlar için ideal bir malzemedir.

600×1200 ve 1200×1200 mm modüler panellerden oluşur. Bu sistem, asma tavan boşluğuna sık ve kolay erişim gereken alanlar için ideal bir malzemedir. FVP Delta Line petek asma tavan «Δ» delta formunda 4 mm taban eni, 20 ve 30 mm yüksekliğindeki profillerin, destek köprüsü görevi yapan bir profile tutturulmasıyla oluşturulur. FVP Delta Line petek tavan malzemeleri; nakliyeyi kolaylaştırmak amacı ile monte edilmemiş (örülmemiş) halde sevk edilir.

Quadro Line Asma Tavan

FVP Quadro Line petek asma tavan sistemleri, FVP T10 kendinden taşıyıcılı petek tavan sisteminin lineer bir formudur.

Aşağıya doğru demonte edilebilen veya kendinden taşıyıcı sistemi ile asma tavan boşluğuna kolay ve hızlı erişim sağlar.  10 mm taban eni, 40 mm yükseklik ve farklı aralıklarla yerleştirilen «U» şeklindeki profillerden oluşturulan, 600×1200 mm ebatlı modüler panellerdir.

FVP Quadro Line petek asma tavan panelleri, düz veya akustik amaçlara hizmet edebilmek için perforasyonlu olarak da üretilebilmektedir. FVP Quadro Line petek tavan malzemeleri; nakliyeyi kolaylaştırmak amacı ile monte edilmemiş (örülmemiş) halde sevk edilir.

FVP Petek T10 (Kendinden Taşıyıcılı)

FVP T10 kendinden taşıyıcılı petek asma tavan sistemleri; açık tip hücre formunda, 10 mm taban eni ve 40 mm yüksekliğinde «U» profillerden oluşan alüminyum opencell (hücre) tavan sistemidir. Kare ve dikdörtgen formda, farklı ebatlardaki hücre boyutlarıyla tasarımcılara ve mimarlara geniş bir tasarım olanağı sunmaktadır.

Panellerle aynı profillerden üretilen ana ve tali taşıyıcılar, kesintisiz bir tavan görüntüsü sağlamaktadır.

FVP T10 petek tavan profilleri estetik ve akustik amaçlara hizmet edebilmek için düz veya perforasyonlu olarak üretilebilmektedir.

FVP T10 petek tavan malzemeleri, sevkiyat ve paketlemeyi kolaylaştırmak amacı ile demonte ( örülmemiş ) olarak sevk edilir. İsteğe bağlı olarak da, monte edilmiş (örülmüş) olarak sevk edilebilmektedir.

Delta T4 Petek Asma Tavan Sistemleri

FVP T4 petek tavan sistemleri; «Δ» delta formunda üretilen profillerden oluşan alüminyum opencell tavanlardır. Kare ve dikdörtgen formda farklı ebatlardaki hücre boyutlarıyla, T taşıyıcı ve askılı sistem montaj detayları ile mükemmel ve kesintisiz bir görünüm sağlar.

FVP T4 petek tavanlar, 4 mm taban eni ve 30 mm yüksekliğinde «Δ» delta formundan oluşturulmuş, 600×600 ve 600×1200 mm halinde montajı yapılan petek tavanlardır. Gizli, sarkmalı ve oturmalı T15 taşıyıcılar ile kullanılabildiği gibi, 600×1200 mm askılı sistem olarak da geniş bir tasarım olanağı sağlamaktadır.

Petek Asma Tavan Nerelerde Kullanılır?

Petek tavan mekanlarınızdaki estetik zevki artırmaya, bireylerin kendini daha değerli ve huzurlu hissedeceği alanlar yaratmak için tercih edilmeye devam ediliyor.Peki petek asma tavan nerelerde kullanılabilir diye soracak olursanız şüphesiz her yerde kullanılabilir. Favori Yapı olarak gururla sunduğumuz petek tavan siizin de mekanlarınıza görsel bir şölen katacaktır. Çoğunlukla kullanıldığı alanları da sizler için şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Oteller
 • Kafe ve Restoranlar
 • Spor Salonları
 • Sağlık Kompleksleri ve Hastaneler
 • Alışveriş ve Eğlence Merkezleri
 • Fabrika Binaları
 • Mutfaklar
 • Yüzme Havuzları
 • Okullar
 • Mağazalar
 • Ofisler
 • Banyo ve Tuvaletler
 • Sosyal Tesisler

Petek Asma Tavan Uygulamalarımız

Bir cevap yazın

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Petek Tavan Tam Rehber
Hakkında bilgi almak ister misiniz?