Ters Tavan Nedir? Ters Tavan Modelleri

Ters Tavan Nedir?

Ters tavan, mekan dekorasyonunu tamamlamak, ısı yalıtımı sağlamak amacıyla ortama ferah ve estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla kullanılan asma tavan uygulamalarının çoğunlukla halk arasında bilinen şeklidir. Ortamın ruhunu değiştirmek, daha modern ve şık bir görünüm sağlanması ve özellikle çok yüksek tavanlarda ortamı boğmadan tavan yüksekliğinin düşürülmesi amacıyla tercih edilir. Tavan yüzeyinde veya yakınlarında kullanılan döşemeler, kablolar ve kötü bir görünüme sebebiyet veren türlü yapısal sorunları kapatmak, saklamak için bire bir uygun olan ters tavanlar günümüzde çoğu evde ve türlü mekanlarda sevilerek kullanılmakta ve gün geçtikçe kullanım miktarı artmaktadır.

Ters Tavan Modelleri

Favori Yapı olarak 25 yıldır hizmet verdiğimiz sektörde kullanıcı ihtiyaçlarını bilip, isteklerine göre birbirinden farklı tasarımlarla sizlere sunuyoruz. Asma tavan sektörüne yön vererek kullanıcılarımızı memnun ve mutlu etmeye gayret gösterip her yeni gün kullanıcılara yenilikçi ve modern çözümler üretmeye devam ediyoruz. Ters tavan modellerine bakacak olursak; firmamızın ürettiği ve ismini verdiği Karopan alçı paneller, metal paneller, akustik asma tavan, renkli alç paneller, petek asma tavan, baffle, mesh, lineer, vektörel asma tavan sistemleri, gergi asma tavan, antibakteriyel paneller, taşyünü asma tavan modelleri kullanıcılarımız tarafından beğeniyle karşılandı ve kullanılmaya devam ediyor. Ters tavan modellerini sizlere görsellerle destekleyip açıklayacak olursak;

Karopan Alçı Panel

Karopan Alçı Panel Sistemleri

Karopan asma tavan modüler asma tavan sistemlerinde kullanılmakta olan ön yüzeyi PVC vinil, arka yüzeyi alüminyum folyo kaplı alçı asma tavan paneller olarak bilinmektedir. Ön yüzeyinin PVC vinil kaplama olmasıyla leke tutmaz ve kolaylıkla silinebilir olması ev sakinlerini mutlu ederken arka kısmında alüminyum kaplı olmasıyla nem dayanıklılığını artırıp, bakteri ve virüsleri yüzeyinde bulundurmaz. Sağlıklı olması ve şık tasarımlara imza atması sebebiyle kullanıcılar tarafından oldukça çok sevilen Karopan alçı paneller kullanarak ters tavan tasarımı gerçekleştirebilir, mekanınızın havasını yenileyebilirsiniz.

Akustik Alçı Paneller

Ses yayılımını engelleyen yüzeyi ve delikli dokusu sayesinde sesi yutar ve akustik bir ortam yaratma konusunda oldukça işinize yarar. Akustik alçı paneller, akustik özellik taşıyan diğer ürünlere nispeten uygun fiyatla gövde gösterisi yaparken sunmuş olduğu estetik yapıyla da mekanların dekoratif dolgusunu beslemektedir. Zengin renk seçeneğine sahip SoundsPannel markalı akustik paneller boyanabilir dokusuyla dilediğiniz şekilde rengini değiştirebilir, kolay montaj ve demontaj işlemleriyle hiçbir zorluk yaşamadan gönlünüzce tasarımını gerçekleştirebilirsiniz.

Metal Asma Tavan

suspended ceiling airport

Modern görünümü metal yapılar kullanarak elde etmek isteyen kullanıcılar için muhteşem çözüm önerileri sunan metal paneller, ortamdaki dekoratif algıyı beslerken sağlıklı ve dirençli yapısıyla dikkatleri çekmektedir. Her türlü mimari tasarıma ve çeşitli projelere uygunluğuyla öne çıkan metal asma tavanlar havanlandırma, aydınlatma sistemleriyle ahenk içerisinde görülmesiyle de kullanıcı ihtiyaçlarını ve mekan kalitesini artırmaktadır. Sizler de metal paneller kullanarak ters tavan uygulaması gerçekleştirebilirsiniz.

Renkli Alçı Paneller

Kitchen Suspended Ceiling

Colorpan markasıyla sunduğumuz renkli alçı paneller, mekanlarını daha renkli ve estetik hale getirmek isteyen kullanıcılar için eşsiz çözümler sunmaktadır. Ön yüzeyinin PVC vinil kaplaması olması dolayısıyla kolay temizlik imkanı sunmasının yanında, ekonomik olması, neme dayanıklı olmasıyla banyo ve mutfaklar için ters tavan modelleri arasında beğenilen tasarımlar olarak sizlere sunulmaktadır. Ters tavan uygulamalarında renkli görünüm elde etmek isteyen kullanıcılar, renkli alçı paneller kullanarak bambaşka tasarımlara imza atılabilir.

Taşyünü Alçı Paneller

Taşyünü asma tavan panellerinde aranılan akustik değer, nem direnci, yangın dayanımı ve ışık yansıtma özelliklerini fazlasıyla karşılayan Amrstrong markalı taşyünü panellerimiz her türlü ters tavan uygulamalarınızda eşsiz çözümler üretmektedir. Kalitesi ve dokusuyla farkını hissedeceğiniz taşyünü alçı paneller ile akustik bir ortam oluşturabilir, şık ve estetik görünümle kendinize daha konforlu bir alan yaratabilirsiniz. Kolaylıkla monte ve demonte edilebilen taşyünü paneller ekonomik olmasıyla da kullanıcılar tarafından oldukça çok sevilmektedir. Sizler de ters tavan uygulamasını taşyünü alçı paneller kullanarak elde edebilirsiniz.

Petek Tavan

Petek paneller kullanılarak ortama estetik ve derinlik veren ters tavan uygulaması sıklıkla yapılmaktadır. Petek tavan boşluklu yapısı sebebiyle ışık ve hava geçirgenliğine sahip olduğu için ortamdaki estetik algıyı pekiştirmek ve ortamı boğmadan asma tavan uygulaması yaptırmak isteyen kullanıcılar için muhteşem öneriler sunuyor. Kare ve dikdörtgen formda, farklı ebatlardaki hücre boyutlarıyla tasarımcılara ve mimarlara geniş bir tasarım olanağı sunan petek panellerle sizler de muhteşem asma tavan görüntüsü elde edebilirsiniz.

Mesh Tavan

Genişletilmiş metal mesh paneller boşluklu yapısıyla ışık ve hava geçirgenliği sunmasıyla ortamlar için muhteşem ambiyanslar yaratıyor. Meta dokusuyla daha modern ve estetik olarak göze hitap etmesi çoğu kullanıcıdan olumlu dönütler almamızı sağladı. Kaliteli ve kolay kullanıma sahip genişletilmiş mesh tavan panellerini kullanarak sizler de oldukça başarılı ters tavan uygulaması yapabilirsiniz.

PVC Ters Tavan

suspended ceiling suggestions

PVC asma tavan kullanımının son derece yoğun olmasının en büyük faktörü uygun fiyat ve 3D olarak dilenilen her türlü baskının yapılabiliyor olması gösterilmektedir. Temizliğinin kolay olması, montaj ve demontaj işlemleri için ustaya ihtiyaç duyulmaması sebebiyle PVC paneller ters tavan uygulamasında ön plana çıkmaktadır. Darbelere karşı dayanıklı olan PVC asma tavan, ortama sağladığı estetik görünüm ve boru, inşaat kalıntıları gibi kötü görünüm veren durumların saklanması konusunda muhteşem bir seçenektir. Sizler de PVC paneller kullanarak ters tavan uygulamasıyla evinizin estetik duruşunu besleyebilirsiniz.

Gergi Tavan

suspended ceiling models

Ters tavan için en çok tercih edilen gergi tavan panelleri, mekanın konseptine uygun olarak tasarlanır.  Gergeff marka gergi tavan panelleri sunarak kullanıcılarımızın şık ve konforlu mekanlara sahip olmalarını sağlıyoruz. Her mekanda uygulanabilecek kadar esnektir. Bir konferans salonu, bir mağaza ya da showroom, mekan ne olursa olsun Gergeff, sınırsız uygulama imkanı sunan çözüm ortağınızdır. Sizler de muhteşem gergi tavan panellerini kullanarak ters tavan sahibi olabilirsiniz.

Ters Tavan Fiyatları

25 yıldır asma tavan sektöründeki bilgi birikimi ve tecrübemizle kullanıcılarımıza en kaliteli asma tavan modellerini en uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Favori Yapı olarak kaliteli, şık ve kullanışlı ters tavan malzemelerini en uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Mekanlardaki şıklığı, estetik algıyı, dekoru bozan tesisat ve gider boruları saklayamayı amaçlayıp mekana derinlik sağlayan asma tavan uygulamalarıyla kullanıcıları memnun etmeye gayret gösteriyoruz. Ters tavan fiyatları modeller arası fark göstermekle birlikte ters tavan uygulayacağınız alanın büyüklüğü, ihtiyaç olunan malzemeler doğrultusunda fiyatlar belirlenmektedir. Ters tavan yaptırmak çin hangi üründen ne miktarda ihtiyaç duyacağınızı asma tavan hesaplama sayfamızdan hesaplayabilir, bilgi ve aklınıza takılan sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bathroom suspended ceiling

Ters Tavan Banyo

Evlerde özellikle banyo için ihtiyaç duyulan ters tavan uygulamasında dilediğiniz ölçüler ve seçeceğiniz modellerle en şık banyo görüntüsünü elde edebilirsiniz. Ürünlerimiz kaliteden ödün verilmeden imal edilmiş olup, neme karşı dayanıklılığıyla beğeni toplamaya devam etmektedir. Ürünlerimizin, ters tavan modellerimizin detayına sitemizden ulaşabilir banyonu için en uygun ters tavan uygulamasını bizimle birlikte hayata geçirebilirsiniz.

Gergeff- Gergi Tavan Sistemleri

Ters Tavan Nasıl Yapılır?

Sektördeki 25 yıllık tecrübemiz, temiz ve disiplinli çalışmalarımızla topladığımız beğeniyi istikrarlı bir şekilde sürdürmeyi amaçlıyoruz. Ters tavan uygulaması, seçeceğiniz modele uygun taşıyıcı sistemlerin tavana sabitlenmesi ve özenle panellerin tavana yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. Alanında uzman kadromuzla en estetik ve hatasız montaj işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Asma tavan modellerimiz, hafif ve portatif olmasından dolayı kullanıcılar tarafından bizzat montajı da gerçekleştirilebilmektedir. Kolay montaj ve demontaj özelliğiyle sunulan panel sistemlerinin kalitesini deneyimlemek ister misiniz?


Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Favori Yapı
Merhaba, 👋
Ters Tavan Nedir? Ters Tavan Modelleri
Hakkında bilgi almak ister misiniz?